Mokslas ir IT

2020.04.28 10:51

Didžiojoje Britanijoje kai kuriems virusu užsikrėtusiems vaikams pasireiškė neįprasti simptomai

LRT.lt 2020.04.28 10:51

Nacionalinės sveikatos tarnybos gydytojai buvo įspėti atkreipti dėmesį į retą, tačiau pavojingą vaikų reakciją, kurią sukelia koronaviruso infekcija, rašo BBC.

Skubus perspėjimas, kuris buvo išsiųstas bendrosios praktikos gydytojams, teigė, kad intensyviosios terapijos skyriai Londone ir kitose JK vietose gydo sunkiai sergančius vaikus, kuriems pasireiškė neįprasti simptomai.

Buvo pastebėti kelių organų uždegimai su gripo simptomais. Kai kurie, tačiau ne visi vaikai, užsikrėtę koronaviruso infekcija.

Neaišku, kokiam skaičiui vaikų pasireiškė tokia reakcija, tačiau manoma, kad skaičiai nebus dideli.

Anglijos Nacionalinės sveikatos tarnybos direktorius Stephenas Powisas sakė, kad gavo pranešimų apie retus, sunkius vaikų susirgimus. „Tik pastarosiomis dienomis mes matėme tuos pranešimus. Paprašėme savo ekspertų nedelsiant juos išnagrinėti tai.“

Pasak Tarnybos, didėja susirūpinimas, kad Didžiojoje Britanijoje vaikams pasireiškia su koronavirusu susijęs uždegimas arba tai gali būti kita, iki šiol nenustatyta infekcija, susijusi su šiais atvejais.

Jaunieji įvairaus amžiaus pacientai sirgo labai sunkiai. Jie turėjo simptomų, primenančių toksinio šoko sindromą, kuriam būdinga aukšta temperatūra, žemas kraujospūdis, bėrimas ir pasunkėjęs kvėpavimas.

Kai kuriems taip pat pasireiškė virškinamojo trakto sutrikimai – pilvo skausmas, vėmimas, viduriavimas. Pasireiškė ir širdies uždegimas, o kraujo tyrimų rezultatai nebuvo normalūs.
Pasak ekspertų, tokie požymiai rodo, kad kūnas visomis išgalėmis kovoja su infekcija.

Tačiau ekspertai pabrėžia, kad labai nedaug vaikų sunkiai suserga koronavirusu – viso pasaulio duomenys rodo, kad jie yra mažiausiai šios ligos paveikti gyventojai.