Mokslas ir IT

2020.04.24 12:33

Dėl pandemijos jie prarado darbus, o dabar treniruoja kompiuterinių žaidimų mėgėjus

LRT.lt 2020.04.24 12:33

Trevoras Andrewsas yra smuikininkas ir muzikos mokytojas, kurio pasirodymai su simfoniniu orkestru dėl kovo pabaigoje JAV pasiekusios COVID-19 pandemijos buvo atšaukti. Klientams ėmus griežčiau taupyti, sumažėjo ir muzikos pamokų, rašo „CNN Business“.

Trisdešimtmetis Pietų Portlando (Meino valstijos) gyventojas yra kompiuterinių žaidimų entuziastas ir laiko save šaudyklės „Apex Legends“, kur trijų žmonių komandos kaunasi tarpusavyje, kol lieka tik viena, ekspertu. Todėl vyras nusprendė kuriam laikui atitolti nuo klasikinės muzikos ir ėmėsi mokyti internetinius klientus, kaip kuo ilgiau išlikti gyvam virtualiame mūšyje, kuris ir pavertė minėtą žaidimą pasauliniu hitu.

„Man sekasi aiškinti, – sako jis. – Tai labai panašu į mokymąsi groti smuiku... Visą laiką save kritikuoji ir visą laiką bandai išsiaiškinti, ką darai ne taip ir galėtum padaryti geriau.“

Dėl besitęsiančios pandemijos praradę darbus, technologiškai pažangių žaidimų entuziastai tampa pilną darbo dieną dirbančiais kompiuterinių žaidimų treneriais. Gali skambėti keistai, tačiau trenerių, kurie galėtų padėti patobulinti kompiuterinių žaidimų įgūdžius poreikis atsirado ne vakar, tiesiog šiuo metu, kai žmonės beveik visą savo laiką praleidžia namuose, jų paklausa dar labiau išaugo.

Kaip ir bet kokio kito dalyko treneriai, kompiuterinių žaidimų treneriai moko žaidėjus strateginio mąstymo ir bendradarbiavimo, kuris ypatingai reikalingas tokiuose komandiniuose žaidimuose kaip „League of Legends“ ar „Overwatch“. Kai kurie iš jų net yra laimėję apdovanojimų kompiuterinių žaidimų varžybose, kiti gi tegali pasigirti teigiamomis žodinėmis rekomendacijomis.

Nuotolinis darbo pobūdis suteikia galimybę pasinaudoti juo kaip alternatyva ieškantiems pajamų šalinio.

T. Andrewsas paskaičiavo, kad per kovą jis uždirbo 500 USD – nepakankama suma išgyventi, tačiau vyras tikisi, kad ateityje pajamos, augs, nes jis aktyviai reklamuojasi savo internetinėje bendruomenėje ir per tokias platformas kaip „Microsoft's Mixer“. T. Andrewsas savo paslaugas siūlo per „Fiverr“, nurodydamas 25 USD už valandą arba 60 USD už tris valandas įkainį.

27 metų Rio Sperschas iš Britų Kolumbijos, Kanada, vadovauja bendrovei, šalia mokyklų esančiuose bendruomenių centruose mokančiai vaikus robotikos ir animacijos pagrindų. „Tai nuostabu. Turiu galimybę pakalbėti apie kompiuterinius žaidimus ir elektroninį sportą, o dar man už tai moka,“ – sako jis.

R. Sperscho teigimu, klientų netekimas buvo didelis smūgis verslui, privertęs jį ieškoti alternatyvų. „Deja, viskas dar labai neaišku,“ – apgailestauja jis.

Jau dvejus metus žaisti kompiuterinius žaidimus mokantis R. Sperschas kovo mėnesį nusprendė hobį paversti darbu. „CNN Business“ jis prisipažino, kad per pastarąsias tris savaites uždirbo 1,3 tūkst. USD, per „Fiverr“ ir „GamerSensei“ treniruodamas „Super Smash Bros.“ ir „Rocket League“ žaidėjus. Jis šiek tiek sumažino įkainius, kad prisitaikytų prie sumenkusių klientų pajamų.

Treneriai savo paslaugas siūlo tokiose platformose kaip „Fiverr“ ir „ProGuides“ ir yra valandiniu pagrindu samdomi klientų, kurie juos suranda per internetinį katalogą. „ProGuides“ teigimu, kovą įsigytų internetinių pamokų skaičius išaugo 25 proc., lyginant su vasariu. „Fiverr“ duomenimis, kompiuterinių žaidimų treniruočių skaičius kovą augo 43 proc., lyginant su ankstesniais mėnesiais.