Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.04.24 10:00

Netyčia nutekinti tyrimų rezultatai parodė, kad potencialus vaistas nuo COVID-19 yra neveiksmingas

LRT.lt 2020.04.24 10:00

Atlikus klinikinius tyrimus, paaiškėjo, kad eksperimentinis vaistas nuo koronaviruso remdesiviras nėra veiksmingas. Tai parodė ketvirtadienį netyčia pasirodę tyrimų rezultatai, rašo „Science Alert“.

Tačiau vaistą gaminanti kompanija „Gilead Sciences“ ėmė ginčytis dėl to, kaip dabar jau ištrintas įrašas apibūdino išvadas, teigdama, jog duomenys parodė „potencialią naudą“.

Išvadose teigiama, kad Kinijos tyrime, kuriame dalyvavo 237 pacientai, 158 gavo vaistą, o 79 buvo kontrolinėje grupėje. Greitai buvo nuspręsta nebeduoti remdesiviro 18 pacientų dėl šalutinio poveikio.

Tyrimo autoriai teigė, jog remdesiviras neparodė jokių rezultatų lyginant su kontroline grupe per tą patį laiką.

Po mėnesio gydymo, 13,9 proc. pacientų, gydytų remdesiviru, mirė. Kontrolinėje grupėje mirtingumo procentas siekė 12,8 proc. Statistiškai skirtumas nėra didelis.

Kaip PSO sakė „Financial Times“, tyrimo duomenys vertinami tarpusavyje ir buvo paskelbti per klaidą.

„Gilead“ atstovas spaudai agentūrai „AFP“ sakė, jog jų manymu, įraše buvo pateikta netinkama tyrimo charakteristika. Jis taip pat teigė, jog tyrimas buvo nutrauktas per anksti dėl mažo įsitraukimo ir todėl statistiškai duomenys nepakankamai reikšmingi.

„Iš esmės tyrimo rezultatai yra neabejotini, nors duomenys rodo, kad remdesiviras gali būti naudingas, ypač pacientams, gydomiems ankstyva ligos forma“, – pridūrė kompanijos atstovas.

Šis tyrimas dar nėra galutinis verdiktas, atliekami dar keletas išplėstinių klinikinių tyrimų, kurie netrukus turėtų pateikti aiškesnį vaizdą.

Remdesiviras, leidžiamas per veną, buvo vienas pirmųjų vaistų, kuriuo buvo pasiūlyta gydyti naująjį koronavirusą, suteikęs nemažai vilčių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi