Mokslas ir IT

2020.04.23 23:01

„Twitter“ blokuos žinutes apie 5G sąmokslo teoriją

BNS2020.04.23 23:01

Socialinis tinklas „Twitter“ pareiškė šalinantis žinutes, kurstančias „žalingą veiklą“, ypač raginimus naikinti belaidžio ryšio įrangą, skambančius pasklidus sąmokslo teorijai, siejančiai penktosios kartos (5G) mobiliojo ryšio technologiją su koronavirusu.

„Išplėtėme savo gaires dėl nepatikrintų teiginių, kurie skatina žmones užsiimti žalinga veikla, gali nuvesti iki kritinės 5G infrastruktūros sunaikinimo ir apgadinimo, arba sukelti plataus masto paniką, socialinius neramumus ar didelio masto sutrikimus“, – trečiadienį paskelbė už „Twitter“ saugumą atsakinga komanda.

Toks žingsnis žengtas po to, kai dėl raginimų socialiniuose tinkluose buvo apgadinta 5G antenų kai kuriuose Europos šalyse.

Naujos „Twitter“ taisyklės yra vėliausias socialinių tinklų platformų mėginimas pažaboti žaibiškai plintančią dezinformaciją apie koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją.

Viename iš „Twitter“ tinklaraščio įrašų nurodoma, kad bendrovė tobulina savo reagavimo į panašius incidentus politiką.

San Fransiske įsikūrusi kompanija ketina šalinti neteisingą informaciją, tokią kaip teiginiai, kad parduotuvėse baigiasi maistas, ar kad 5G ryšys sukelia koronavirusą.

Sąmokslo teorija apie 5G paskatino Jungtinės Karalystės vyriausybę paneigti tokį teiginį, kurį paskelbė vienas televizijos ITV laidų vedėjas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.