Mokslas ir IT

2020.04.22 13:17

VU pristato pokalbių ciklą „VU ekspertai padeda suprasti“

Vilniaus universitetas (VU), reaguodamas į pokyčius visuomenėje dėl kronaviruso pandemijos, pristato specialią rubriką „VU ekspertai padeda suprasti“, kurioje nuo šiol aktuali ir naudinga informacija bus pateikta ir vaizdo formatu. Didžiausia Lietuvoje aukštoji mokykla vienija įvairių sričių mokslininkus ir specialistus, kurie naujausia informacija ir įžvalgomis dalysis VU rektoriaus prof. Rimvydo Petrausko patarėjo Pauliaus Gritėno moderuojamuose pokalbiuose.

Dar kovo pradžioje atsiradusios rubrikos „VU ekspertai padeda suprasti“ tikslas – aiškiai ir informatyviai pateikti visuomenei naujienas, susijusias su visą pasaulį pakeitusia koronaviruso COVID-19 pandemija. Medicinos, matematikos ir kitų specialistų prognozės, komunikacijos ekspertų ir psichologų patarimai padeda ne tik geriau suprasti vykstančius pokyčius, bet ir išvengti melagingos, nepatikimos informacijos.

Naujoji rubrika leis VU dar labiau atsiverti visuomenei, supažindins su VU mokslininkais, jų pasiekimais ir atliekamais tyrimais, puoselės akademinės mokslo bendruomenės autoritetą.

Rubrika „VU ekspertai padeda suprasti“ vaizdo formatu kvies pusvalandžio pokalbio su įvairių sričių VU mokslininkais. Pokalbius moderuos naujasis VU rektoriaus prof. R. Petrausko patarėjas, filosofas, apžvalgininkas P. Gritėnas: „Šiuo sudėtingu visuomenei laiku ypač išauga mokslinio aiškinimo poreikis. Pokalbių tikslas – tiesiogiai supažindinti žiūrovus su mokslininkais ir jų darbu, padedančiu suvaldyti, perprasti ir permąstyti mus užklupusias krizes.“

Pirmojo pokalbio pašnekovas – VU Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto mokslininkas Daumantas Matulis. Jis papasakos apie koronavirusą ir paaiškins, kuo šis virusas skiriasi nuo kitų.