Mokslas ir IT

2020.04.21 12:26

„Mokslo sriuba“: kiek žmonių vaikščiojo Mėnulio paviršiumi?

LRT.lt 2020.04.21 12:26

Amerikiečių „Apollo 11“ misijos astronautai Neilas Armstrongas ir Buzzas Aldrinas tapo pirmaisiais žmonėmis, savo kojomis žengusiais ant Mėnulio. Jie nebuvo paskutiniai – iš viso Mėnulio paviršiumi vaikščiojo 12 žmonių.

Kosminių aparatų navigacijos inžinieriaus Broniaus Razgaus pasakojimu, pirmoji misija į Mėnulį buvo planuojama kuo paprastesnė. Ilgainiui, sukaupus daugiau duomenų ir patirties, misijos tapo sudėtingesnės. Štai 1972 metais „Apollo 17“ komandą sudarė jau ne vien tik kariškiai astronautai. „Skrido geologas, kuris galėjo atpažinti įdomesnius akmenis. Ir jie netgi turėjo roverį, kad galėtų pavažiuoti toliau, paimti mėginių iš įdomesnių kraterių, kuriuos buvo iš anksto išsirinkę“, – sako B. Razgus. Iš viso NASA astronautai į Žemę pargabeno beveik 400 kilogramų Mėnulio grunto ir uolienų.

Daugiau – laidos įraše:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti sekmadieniais per LRT Plius.