Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.04.20 19:39

Kinijoje koronaviruso protrūkis galėjo būti dvigubai didesnis, nei buvo manyta iki šiol

LRT.lt 2020.04.20 19:39

Manoma, kad naujasis koronavirusas gali būti dvigubai labiau užkrečiamas, nei mokslininkai galvojo iki šiol. Tokios išvados padarytos išsamiau įvertinus pirmąsias protrūkio stadijas viruso epicentre Kinijoje, rašo „South China Morning Post“.

Epidemiologai anksčiau apskaičiavo, kad kiekvienas asmuo, užsikrėtęs COVID-19, vidutiniškai užkrėsdavo 2-3 žmones. Tokie skaičiavimai buvo atlikti remiantis ankstyvaisiais užsikrėtimo atvejais Uhane.

Tačiau JAV mokslininkai teigia, jog metų pradžioje koronaviruso sukeltas chaosas Uhane galėjo iškreipti vaizdą ir pateikiamus duomenis.

Naujoje Meksikoje esančios „Los Alamos“ nacionalinės laboratorijos apskaičiavimais, virusu užsikrėtęs asmuo Uhane galėjo užkrėsti vidutiniškai beveik 6 žmones.

Savo tyrime, paskelbtame praėjusią savaitę, mokslininkai, vadovaujami Steveno Sanche’o ir Lin Yen-tingo, rašė: „Diagnostinių reagentų neprieinamumas ankstyvo protrūkio metu, stebėjimo intensyvumo pokyčiai, atvejo apibrėžimai bei perpildytos sveikatos priežiūros sistemos klaidina protrūkio augimo įvertinimus“.

„Los Alamos“ tyrime buvo tiriami 140 ankstyvųjų pacientų už Hubėjaus provincijos ribų tam, kad būtų išsiaiškinta, kaip intensyviai koronavirusas plito tolyn nuo epicentro. Daugelis pirmųjų atvejų kitose provincijose turėjo epidemiologinių ryšių ar kitokį sąlytį su Uhanu.

Remdamiesi savo naujausiais skaičiavimais, mokslininkai teigė, jog tam, kad pavyktų pasiekti taip vadinamą kolektyvinį imunitetą, reikėtų, kad virusui imunitetą įgytų bent 82 proc. žmonių – persirgę arba pasiskiepiję. Ne 60 proc., kaip buvo manyta anksčiau. Taip būtų galima sustabdyti infekcijos plitimą.

Vėlyvą sausį Kinijos mokslininkai nustatė, kad vidutiniškai vienas COVID-19 pacientas gali užkrėsti maždaug 2 žmones.Taip buvo nustatyta ištyrus 425 pacientus Uhane.

Naujesni koronaviruso plitimo rodikliai buvo apskaičiuoti kovo mėnesį. Skaičiavimus atliko Londono imperatoriškasis koledžas, nustatęs, kad 11 Europos valstybių, tarp jų ir Didžiojoje Britanijoje, vienas virusu užsikrėtęs žmogus vidutiniškai užkrečia beveik 4 žmones.

Taip pat kovo mėnesį tyrimą atliko „Payame Noor“ universitetas Teherane, išsiaiškinės, kad Irane per pirmąją koronaviruso protrūkio savaitę vienas užsikrėtęs žmogus galėjo vidutiniškai užkrėsti beveik 5 žmones.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi