Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.04.18 19:57

Belgijos ekspertai: koronaviruso testais nustatoma tik 70 proc. užsikrėtusiųjų

BNS 2020.04.18 19:57

Dabartiniai užsikrėtimo koronavirusu SARS-CoV-2 tyrimai toli gražu nėra tobuli – jais nustatoma tik apie 70 proc. užsikrėtusiųjų, paskelbė Belgijos Leuveno universiteto bendrosios medicinos centro atstovas Patrikas Vankrunkelsvenas.

„Yra daugybė priežasčių, kodėl šių tyrimų neigiami atsakymai gali būti klaidingi. Tai – nepakankamas virusų kiekis mėginyje, mėginio ėmimo kokybė ir laikas, mėginio transportavimo sąlygos ir paties tyrimo rezultato paklaida. Tai reiškia, kad tyrimų rezultatu tikėti 100 proc. negalima“, – teigiama pranešime, kurį paskelbė Belgijos įrodymais pagrįstos medicinos centras.

Jame pažymima, jog tikslių skaičių nėra, tačiau atsargūs vertinimai rodo, kad tik 70 proc. visų užkrėtusiųjų tyrimų rezultatai yra teigiami, o kitais atvejais liga nediagnozuojama.

Nepaisant to, kaip tvirtina Belgijos medicinos ekspertai, šie tyrimai yra naudingi bendriems epidemiologiniams koronaviruso plitimo ir epidemijos vystymosi vertinimams bei prognozėms, tačiau jų praktinė vertė individualiu lygmeniu yra ribota.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi