Mokslas ir IT

2020.04.17 20:32

„Huawei P40 Pro“: viskas būtų gerai, jeigu būtų „Google“

Dar praėjusį mėnesį pasauliui buvo pristatyta naujoji „Huawei P40“ flagmanų serija. Gamintojai šį kartą prižadėjo, kad įrenginiai dar labiau praplės mobiliosios fotografijos galimybes, bet klausimas – ar tai viskas, ką gali pasiūlyti naujieji flagmanai?

Apžvelgiame naująjį „Huawei P40 Pro“.

Dizainas ir ekranas

Telefonas aptakios formos, iš visų pusių lenktais kraštais, tarsi norint šiek tiek užmaskuoti telefono dydį. Detalūs jo išmatavimai yra 158.2 mm x 72.6 mm x 8.95 mm, ekrano įstrižainė siekia 6,58 colio. „P40 Pro“ šiek tiek sunkesnis už savo brolį „Lite“ telefoną – kartu su baterija jis sveria 209 gramus. Korpusas pagamintas iš aliuminio, iš abiejų pusių dengtas stiklu.

Šio telefono ekranas yra OLED, jis turi 16,7 milijono spalvų, jo raiška – 2640x1200 pikselių. Tokia ekrano raiška turėtų patenkinti tiek vaizdo įrašo megėjų, tiek žaidimų žaidėjų, tiek daug fotografuojančių poreikius.

Lietuvoje telefoną galima rinktis iš trijų spalvų: juodos, pilkos ir ledo baltos, kuri daugelio akis turėtų glostyti atspalvių žaismu. Ant korpuso labai aiškiai matosi išlikę pirštų antspaudai, todėl tai šiek tiek gadina vaizdą, todėl norint grožėtis nugarėle, vertėtų rinktis skaidrų apsauginį dėklą.

Gamintojas, taupydamas vietą, šį kartą piršto antspaudo jutiklį įdiegė po ekranu, kas yra visai patogu. Visgi, norėtųsi, kad piršto antspaudą ekranas atpažintų paspaudus bet kurioje vietoje – taip būtų dar patogiau. Naudojantis telefonu, šis jutiklis netyčia tapo pagrindiniu, nes veido telefonas dėl kažkokių priežasčių dažnai neatpažindavo. Gamintojas rašo, kad piršto antspaudo jutiklis veikia net 30 proc. greičiau nei ankstesniuose modeliuose, tačiau aš, tiesą sakant, skirtumo nepastebėjau.

Telefone garsiakalbis taip pat yra įdiegtas po ekranu, o kadangi nebelieka papildomų garsiakalbio angų, telefone lieka mažiau vietos rinktis dulkėms. „P40 Pro“ taip pat nebeturi standartinės ausinių jungties, bet daugeliui naudojantis belaidėmis ausinėmis tai neturėtų būti problema.

Kameros galimybės

Regis, šiame modelyje gamintojas visas savo jėgas sudėjo į kamerą. „P40 Pro“ modelio kamerų sistemą sudaro 50 MP „Ultra Vision“ lęšis, 40 MP itin plataus kampo objektyvas, 12 MP „SuperSensing“ teleobjektyvas bei ketvirtoji kamera – „Time of Flight“ (ToF) tipo sensorius, skirtas fotografuoti sulieto fono scenarijus. Priartinimui skirtą kamerą čia pakeitė periskopinis objektyvas, leidžiantis fotografuojamą vaizdą priartinti iki 5 kartų optiniu bei 50 kartų skaitmeniniu būdu.

Socialiniams tinklams tokia kamera gėdos padaryti neturėtų – nuotraukos atrodo taip lyg būtų darytos profesionaliu fotoaparatu, gerai fokusuoja bet kokiu atstumu, išryškina net pačias mažiausias daleles. Tik norimam efektui išgauti tenka ilgokai pažaisti su nustatymais, todėl paprasčiausia tiesiog naudoti automatinį režimą, kuris taip pat neturėtų nuvilti. Kameros galimybės maloniai nustebina esant mažam apšvietimui, tam pasitarnauja 1/1,28 colio sensorius, pasižymintis 2,44 μm pikseliais ir leidžiantis gerokai padidinti šviesos patekimą.

Filmavimui taip pat skirta daugiau dėmesio. „P40 Pro“ modelyje integruota „SuperSensing“ kamera su plataus kampo objektyvu leidžia palaikyti HDR vaizdo įrašų funkciją bei iki 7680 kadrų per sekundę sulėtintą „Ultra Slow-Motion“ vaizdo filmavimą. Įrenginyje taip pat integruota „Audio Zoom“ funkcija, kuri leidžia filmavimo metu priartinti garso šaltinį.

Procesorius ir baterija

„P40 Pro“ versijoje inžinieriai įdiegė „Kirin 990 5G“ procesorių su 8 GB operatyviosios darbinės atminties. Žaidimų mėgėjams turėtų patikti „P40 Pro“ versijoje integruotas procesorius su patobulintu grafinių elementų apdorojimo varikliuku. Telefonas tikrai veikia sklandžiai ir be trikdžių.

Modelyje integruota 4200 mAh baterija, drąsiai leidžianti telefonu naudotis pakankamai ilgą laiką. Baterija įkraunama su 40W „SuperCharge“ įkrovikliu, taip pat yra ir atvirkštinio belaidžio įkrovimo funkcija, kuri leidžia nuo telefono baterijos pakrauti ir kitus įrenginius, palaikančius belaidį įkrovimą. Vis dėlto, išmaniajam laikrodžiui šis metodas nesuveikė, tačiau prie mirties slenksčio buvusį kitą telefoną išgelbėjo, nors ir teko ilgai vargti stengiantis nutaikyti tinkamą padėtį.

Telefone integruota EMUI 10.1 sąsaja, leidžianti balsu valdyti savo įrenginį naudojantis virtualaus asistento „Celia“ paslaugomis. Dabartinėje rinkoje tai tikriausiai jau nieko nebestebina. Tiesa, nors ir išnaršiau „Youtube“ ir išbandžiau viską, kas tik šovė į galvą, niekaip negalėjau įjungti „Celia“. Negaliu pasakyti, ar čia tik man taip nepasisekė, ar visuose telefonuose taip sunku įsijungti savo virtualų asistentą.

Gyvenimas be „Google“

Kaip ir visi kiti šios serijos telefonai, taip ir „P40 Pro“ turi „Android“ operacinę sistemą, tačiau daugelio nusivylimui, nebegali naudotis „Google“ paslaugomis ir įprastą „Google Play Store“ pakeitė „App Gallery“.

Deja, žmonėms, pripratusiems prie „Google“ paslaugų, kol kas šis telefonas tiks tik skambinimui, žinučių rašymui, fotografavimui ir galbūt žaidimams. Kai kurias programėles, pavyzdžiui, „Facebook“ galima atsisiųsti tiesiai iš oficialaus tinklalapio, yra keletas lietuviškų žinių portalų, su kuriais galima apsieiti. Žmonės, prieš tai naudoję „Android“ telefoną, taip pat gali pasinaudoti „Phone Clone“ funkcija ir persikelti senas programėles į naująjį įrankį. Tie, kurie naudoja „iPhone“, to padaryti negalės.

Aš šiuo telefonu negalėjau pilnavertiškai naudotis, nes šalia savęs visuomet reikėjo turėti telefoną, turinti visas reikalingas programėles. T.y., bankus bei „Smart ID“. Šiuo metu naujieji „Huawei“ telefonai neturi nei vienos banko programėlės, taip pat ir „Smart ID“, todėl gali tekti kurti mobilųjį parašą, kad pavyktų atlikti bankines operacijas. Tiesa, „Huawei“ žada, kad su bankais yra kalbama dėl šių programėlių ir tikimasi jas greitai turėti.

Daugelį dalykų galima daryti tiesiai per naršyklę, pavyzdžiui, žiūrėti „Youtube“, naršyti „Instagram“ ir t.t., tačiau tai yra pakankamai nepatogu, be to, svetainės dažnai neišpildo visų funkcijų kaip programėlės. Taip pat didelis trūkumas yra tai, jog „Messenger“ pakeista į „Messenger Lite Pro“, kuria gali naudotis tik geležinę kantrybę turintys žmonės, nes ji ne tik labai lėta, bet ir atgyvenusio dizaino.

Panašu, kad vertėjo palaukti prieš išleidžiant naują telefoną į rinką. Ne tik todėl, kad pasaulis šiuo metu kovoja su pandemija, dėl kurios gali stipriai susitraukti telefonų rinka, bet ir siekiant užtikrinti, kad vartotojai gaus iš telefono būtiniausias paslaugas. Galbūt ir galima apsieiti be socialinių tinklų programėlių, tačiau bankai ir „Smart ID“ – aplikacijos, daugeliui žmonių tapusios būtinybe. Nekalbant apie tai, kad itin trūksta ir „Traffi“, „Spotify“, „Waze“, taksi programėlių. Man taip pat pritrūko ir „Barbora“, „Wolt“, „Bolt Food“ ir kitų programėlių, per kurias būtų galima užsisakyti maistą į namus, kas karantino metu yra svarbu.

Nors programėlių parduotuvė šiuo metu turi spragų, kompanijos atstovai tvirtina, kad gauti kitas programėles – tik laiko klausimas. Taigi, naujiems vartotojams belieka laukti, kol „App Gallery“ papildys taip trūkstamų programėlių sąrašą.

Gamintojo rekomenduojama „Huawei P40 Pro“ kaina – 1049 Eur.