Mokslas ir IT

2020.04.17 15:35

COVID-19 pacientų būklė pagėrėjo po to, kai jiems buvo duotas ekspertimentinis vaistas

LRT.lt 2020.04.17 15:35

COVID-19 pacientai, gavę eksperimentinį vaistą remdesivirą, ėmė sparčiai sveikti, o dauguma jų jau keliauja namo, ketvirtadienį pranešė „STAT News“ po pasirodžiusio vaizdo įrašo apie klinikinius tyrimus, rašo CNN.

Pacientai, dalyvavę klinikiniame šio vaisto tyrime, sunkiai kvėpavo bei karščiavo, tačiau iš ligoninės galėjo išvykti po mažiau nei savaitės, pranešė „STAT News“ cituojamas gydytojas.

„Geriausia naujiena yra tai, kad dauguma mūsų pacientų jau išrašyti, o tai yra puiku. Mes praradome tik du pacientus“, – pranešė daktarė Kathleen Mullane, infekcinių ligų specialistė Čikagos universitete, kuri yra klinikinių tyrimų vadovė.

Vis dėlto, šiuo metu nėra patvirtino gydymo nuo COVID-19, kai kuriems pacientams sukeliančio sunkų plaučių uždegimą ir ūminį respiracinį distreso sindromą. Tačiau Nacionalinis sveikatos institutas organizuoja tyrimus išbandyti kitus turimus vaistus bei gydymo būdus, tarp jų ir remdesivirą.

Vaistas, sukurtas „Gilead Sciences“ buvo naudojamas prieš Ebolos virusą ir sulaukė šiokios tokios sėkmės, tačiau tyrimai su gyvūnais parodė, kad remdesiviras galėtų gydyti ir koronavirusų sukeltas ligas, tarp jų ir SARS bei MERS.

Dar vasario mėnesį Pasaulio sveikatos organizacija pranešė, kad remdesiviras parodė potencialą kovojant prieš COVID-19.