Mokslas ir IT

2020.04.10 17:52

„Amazon“ kuria darbuotojų tyrimų dėl COVID-19 laboratoriją

Elzbieta Reivytytė, ELTA2020.04.10 17:52

„Amazon“ planuoja kurti atskirą įmonės laboratoriją, kurioje bus atliekami darbuotojų tyrimai dėl COVID-19, internetinės prekybos milžinei pandemijos laikotarpiu susidūrus su saugumo problemomis.

Metų pradžioje įmonėje dirbo 750 000 darbuotojų. Jų skaičiui vis dar augant, „Amazon“ pradėjo „po truputį didinti tyrimų dėl viruso pajėgumą“.

„Amazon“ darbuotojų komanda, sudaryta iš tyrėjų, vadybininkų, viešųjų pirkimų specialistų bei programų kūrėjų, atsisakė kasdienių darbų ir visus išteklius skyrė šiai iniciatyvai vykdyti, – ketvirtadienio vakarą buvo rašoma įmonės internetinėje svetainėje. – Renkame įrangą, reikalingą įkurti laboratoriją, tikimės netrukus pradėti tirti fronto linijoje dirbančius mūsų žmones.“

„Amazon“ atstovai teigė, kad įmonė šį sprendimą priėmė dėl reagentų stokos. Bendrovės valdžia pabrėžė, kad net ir tie asmenys, kuriems nepasireiškė jokie ligos simptomai, gali būti aktyvūs viruso nešiotojai.

„Nežinome, kiek pavyks padaryti per šį apibrėžtą laikotarpį, tačiau esame įsitikinę, kad pabandyti tikrai verta, visais atradimais žadame pasidalyti su kitais, – teigė įmonės atstovai. – Jei galėtume patikrinti visus žmones be išimties, net ir tuos, kuriems simptomai nepasireiškė, tai visiškai pakeistų koronaviruso situaciją. Tie, kuriems būtų patvirtinta COVID-19 liga, privalėtų vykdyti karantiną, jie būtų gydomi, o tie, kurių tyrimai rodytų neigiamus rezultatus, galėtų saugiai grįžti į darbus.“