Mokslas ir IT

2020.04.10 12:53

Izraelyje pasitelktas COVID-19 gydymas parodė itin gerus rezultatus – visi pacientai pradėjo jaustis geriau

LRT.lt2020.04.10 12:53

Izraelyje ne tik visi pacientai išgyveno, tačiau 4 iš jų pagerėjo kvėpavimo funkcijos, rašo „The Jerusalem Post“. Šeši kritinės būklės koronaviruso pacientai, esantys aukštoje mirštamumo rizikoje, buvo išgydyti „Pluristem“ produktu, sukurtu remiantis ląstelių terapija, rodo preliminarūs duomenys.

Pacientai savaitę buvo gydomi trijuose skirtinguose Izraelio medicinos centruose. Jie kentėjo nuo ūminio kvėpavimo nepakankamumo ir uždegiminių procesų, susijusių su COVID-19. Keturi pacientai taip pat susidūrė su kitų organų nepakankamumu, tarp jų ir širdies bei inkstų veiklos.

Pasak „Pluristem“, pacientai ne tik išgyveno, bet keturi iš jų taip pat parodė kvėpavimo sistemos pagerėjimą, o trims jau nebereikia dirbtinių plaučių ventiliatorių.

Be to, du pacientai, prieš tai turėję sveikatos sutrikimų, dabar jau sveiksta.

„Mes labai džiaugiamės šiuo pradiniu programos rezultatu ir įsipareigojame panaudoti PLX ląsteles pacientų ir sveikatos priežūros sistemų naudai“, – sake Yaky Yanay, „Pluristem“ generalinis direktorius ir įmonės prezidentas.

„Pluristem“ tvirtina, kad PLX ląstelės turi imunomoduliacinių savybių, kurios indukuoja natūralias imuninės sistemos reguliavimo T ląsteles ir M2 makrofagus. Tai padeda sumažinti per didelį imuninės sistemos aktyvumą, sukeliantį pažeidimus kvėpavimo takuose bei kituose organuose.