Mokslas ir IT

2020.04.09 14:54

Atsistatydino Europos mokslinių tyrimų tarnybos pirmininkas Mauro Ferrari

LRT.lt 2020.04.09 14:54

Koronaviruso krizės įkarštyje Europos mokslinių tyrimų tarybos pirmininkas Mauro Ferrari atsistatydino iš pareigų, praneša „South China Morning Post“.

M. Ferrari Europos mokslinių tyrimų tarnybos vadovu tapo tik sausio 1-ają ir vos po trijų mėnesių darbo nusprendė pasitraukti iš pareigų.

Mokslininkas nusprendė atsistatydinti po to, kai jo pasiūlyta speciali programa kovai su COVID-19 buvo atmesta. Atsistatydindamas M. Ferrari taip pat pažėrė kritikos ES, kad nesistengia kovoti prieš pandemiją.

Šią naujieną pirmiausią pranešė „Financial Times“, remdamiesi profesoriaus išleistu pranešimu, kuriame jis teigė esantis „labai nusivylęs Europos atsakymu“ į pandemiją. Jis skundėsi susidūręs su insitucinėmis ir politinėmis kliūtimis, nors stengėsi greitai sudaryti mokslinį planą kovai su virusu.

„Aš pakankamai pamačiau tiek mokslo valdymo, tiek politinių veiksmų Europos Sąjungoje. Praradau pasitikėjimą sistema“, – teigė M. Ferrari.

Europos Komisija trečiadienį apgynė kovos su krize metodus ir teigė, kad jau atrinkti 18 mokslinių tyrimų bei projektų kovai su koronavirusu. Komisija tvirtino, kad prie šios kovos prisidės dar 50 Europos mokslinių tyrimų tarnybos projektų.