Mokslas ir IT

2020.04.08 18:03

JAV infektologas Fauci: karantino priemonės veikia

ELTA2020.04.08 18:03

Yra ženklų, kad karantino priemonės Jungtinėse Valstijose, taip pat – socialinio atstumo reikalavimas, duoda naudos ir padeda suvaldyti koronaviruso plitimą, pareiškė JAV Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto direktorius Anthony Fauci.

„Pradedame matyti tam tikrus vilties žybsnius“, – interviu „Fox News“ sakė A. Fauci. Tiesa, jis perspėjo, kad mirčių nuo COVID-19 skaičius ir toliau augs, nes mirčių statistika įprastai atsilieka nuo užsikrėtimų.

Jis taip pat pabrėžė, kad Niujorke, kuris yra koronaviruso protrūkio JAV epicentras, jau fiksuojamas sunkių COVID-19 pacientų skaičiaus mažėjimas.

Tačiau A. Fauci įspėjo, kad kol kas per anksti švelninti apribojimus, nepaisant vis didesnės žalos ekonomikai ir šoktelėjusio nedarbo.

„Turime laikytis karantino strategijos, nes neabejojame, kad ji turi teigiamos įtakos. Dabar ne laikas atsitraukti, dabar pats metas stiprinti priemones“, – teigė A. Fauci.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas vis labiau ragina kuo skubiau sušvelninti karantiną, o vyriausybės pareigūnai svarsto tai padaryti jau kitą mėnesį.

A. Fauci nekomentavo D. Trumpo grasinimo įšaldyti JAV finansavimą Pasaulio sveikatos organizacijai, nes ši neva yra „pernelyg palanki Kinijai“.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, JAV patvirtinta apie 400 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų ir 12 911 mirčių nuo COVID-19.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.