Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.04.07 21:08

Vokietijoje sunkūs ligoniai nuo koronaviruso bus gydomi eksperimentiniu preparatu

ELTA 2020.04.07 21:08

Vokietijoje koronavirusu užsikrėtę sunkios būklės pacientai ateityje galės gauti eksperimentinio preparato „Remdesivir“. Tai antradienį pranešė DPA, remdamasi Federaliniu vaistų ir medicininės produkcijos institutu (BfArM), kurio būstinė yra Bonoje.

Šis preparatas bus naudojamas tik tuo atveju, jeigu visi kiti vaistai nepadės ir nebus jokių alternatyvų. Kiek „Remdesivir“ efektyvus ir ar jis apskritai efektyvus, vokiečių medikai kol kas nežino. „Mes vis dar laukiame klinikinių tyrimų rezultatų“, – sakė BfArM atstovas.

Antivirusinį preparatą „Remdesivir“ sukūrė JAV biofarmacijos kompanija „Gilead Sciences“, jis skirtas kovai su Ebolos karštlige ir kitomis virusinėmis ligomis.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 1,3 milijono žmonių, per 70 tūkstančių infekuotųjų mirė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi