Mokslas ir IT

2020.04.06 12:22

„Apple“ kas savaitę medikams išsiuntinės 1 mln. veido skydelių

Lina Linkevičiūtė, ELTA2020.04.06 12:22

JAV technologijų milžinė „Apple“ pranešė, kad per savaitę netrukus pagamins 1 mln. apsauginių veido skydelių, kurie bus išsiuntinėti medikams, kovojantiems su koronaviruso pandemija.

Bendrovė iš viso pasaulio jau yra supirkusi per 20 mln. medicininių kaukių, kad padėtų susitvarkyti su pasauliniu šios prekės trūkumu, sekmadienį tviteryje paskelbtame vaizdo įraše sakė įmonės generalinis direktorius Timas Cookas.

Tačiau bendrovė sukūrė savo pačios apsauginių veido skydelių modelį ir savo gamyklose, įsikūrusiose JAV ir Kinijoje, pradėjo masinę šių skydelių gamybą, pridūrė jis.

„Iki šios savaitės pabaigos ketiname išsiųsti apie vieną milijoną (skydelių)“, – sakė T. Cookas.
Skydeliai iš pradžių bus platinami Jungtinėse Valstijose, tačiau bendrovė tikisi „sparčiai išplėsti platinimą“ į kitas šalis, tikino įmonės vadovas.

„Apple“ prisijungė prie kelių pasaulinių įmonių, įskaitant Italijos „Prada“, kurios pakeitė savo gamybos linijas, kad galėtų padėti patenkinti padidėjusią apsauginių priemonių paklausą.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas praėjusį mėnesį išleido federalinį įsakymą, nurodantį automobilių milžinei „General Motors“ gaminti kritiniams COVID-19 atvejams itin reikalingus plaučių ventiliatorius, kurių ėmė trūkti.