Mokslas ir IT

2020.04.06 09:09

„Mokslo sriuba“: ar skiepų baimė pagrįsta?

LRT.lt 2020.04.06 09:09

Sudėtyje – gyvūnų kraujo serumas ir gyvsidabris, o šalutinis poveikis – mutacijos, autizmas ar net mirtis. Tokie ir panašūs gandai sklando apie skiepus. Vilniaus universiteto imunologės prof. Aurelijos Žvirblienės teigimu, skiepų baimė yra nepagrįsta. Kartais ji specialiai kurstoma melagingomis naujienomis, platinamomis socialiniuose tinkluose.

„Jauniems tėvams rūpi jų vaikų saugumas ir sveikata. Bet reikėtų galvoti apie tai, kad infekcinių ligų grėsmė žymiai didesnė nei pašaliniai skiepų reiškiniai. Jų būna, nes vakcina sukelia imuninį atsaką, kurį mes jaučiame kaip pakilusią temperatūrą ar paraudimą dūrio vietoje“, – sako. A. Žvirblienė. Tuo tarpu labai rimtus pašalinius reiškinius sukeliančios vakcinos į rinką nėra išleidžiamos – tą užtikrina sudėtingi, ne vienerius metus trunkantys skiepų poveikio tyrimai.

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 12:30 val. per LRT Plius.