Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.04.02 16:23

PSO rekomendacijos dėl kaukių gali pasikeisti po naujų išvadų

LRT.lt 2020.04.02 16:23

Oficialūs patarimai dėl to, ar žmonės turėtų nešioti kaukes viešumoje, gali pasikeisti po to, kai atsirado naujų įrodymų, kaip jos gali apsaugoti žmones nuo koronaviruso, rašo „Sky News“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nuosekliai kartojo, jog tik tie, kurie turi COVID-19 simptomus arba yra potencialūs viruso nešiotojai, turėtų dėvėti kaukes.

Bet nauji tyrimai iš Honkongo rodo, kad kaukės gali turėti naudos apsaugant visuomenę. PSO komisijos ekspertai praneša, kad svarsto naujas rekomendacijas dėl kaukių dėvėjimo.

Infekcinių ligų specialistas, profesorius Davidas Heymannas, pirmininkaujantis komisijai, įspėjo, kad rekomendacijas dėl kaukių lydėjo problemos, nes žmonės dažnai jas užsideda neteisingai, taip pat neteisingai jas utilizuoja.

„Šiuo metu vyksta diskusijos dėl kaukių efektyvumo, nes Honkongas suteikė šiek tiek įrodymų, kad kaukės gali būti naudingos apsaugant žmones nuo infekcijos“, – teigė jis ir pridūrė, kad dar neišsiaiškinta, ar tai yra tiesa.

Honkonge surinkta informacija dėl kaukių naudojimo buvo konfidencialiai pasidalinta su PSO, tikimasi, kad ji bus greitai paskelbta viešai.

Tačiau kitas tyrimas, atliktas JAV Masačusetso technologijų institute Kembridže, rodo, kad kosėjant sekreto lašeliai gali sklisti iki 6 metrų atstumu, o čiaudant iki 8 metrų.

Į tyrimą įsitraukę mokslininkai sako, kad remiantis gautais rezultatais, dėvint geros kokybės kaukes galima sumažinti rizikas kai kuriose aplinkose, pavyzdžiui, blogai vėdinamose patalpose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi