Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.04.02 10:00

Islandijos laboratoriniai testai parodė, kad pusė užkrėstųjų COVID-19 nejaučia jokių simptomų

LRT.lt 2020.04.02 10:00

Islandija turi daug dalykų, kurių kitos šalys gali pavydėti: įspūdingos gamtos, patekimo tarp laimingiausių pasaulio šalių, o dabar ir itin plačių naujojo koronaviruso tyrimų, kurie gali paveikti pasaulio supratimą apie jį, rašo CNN.

Ekspertai sako, kad išsamūs testai yra esminis dalykas siekiant kontroliuoti koronavirusą bei sukurti detalesnį vaizdą, kaip plinta COVID-19. Islandija būtent tai ir daro.

Antradienį Islandija ištyrė apie 18 tūkst. žmonių dėl koronaviruso – beveik 5 proc. visos savo populiacijos. Kol Islandijos Nacionalinė universitetinė ligoninė tiria žmones, esančius aukštoje rizikoje arba rodančius simptomus, pusę testų atliko biofarmacijos bendrovė „deCODE Genetics“, skyrusi dėmesį platesnei populiacijos daliai.

Islandijos sveikatos ministras teigė, kad pasitikrinti gali visi, net ir tie, kurie nerodo simptomų ir šiuo metu nėra karantinuoti.

Ką pavyko aptikti?

„DeCODE“ iki šiol ištyrė 9000 savanoriškai pasisiūliusių žmonių. Iš jų mažiau nei 1 proc. buvo užsikrėtęs koronavirusu, tačiau kompanijos įkūrėjas, dr. Kári Stefánssonas CNN sakė, jog 50 proc., kuriems buvo nustatytas virusas, nejautė jokių simptomų. Taip buvo patvirtinti keletas tyrimų, teigiančių, kad simptomų nejaučiantys arba labai lengvai sergantys žmonės vaidina svarbų vaidmenį skleidžiant virusą.

„Kadangi mes tikriname eilinius gyventojus, pagauname žmones ankstyvoje infekcijos stadijoje, dar nepasirodžius simptomams“, – sakė Stefánssonas.

Sveikatos ministras teigė, jog reikia turėti omenyje, kad atlikti tyrimai – savanoriški, dėl to duomenys yra šiek tiek šališki. Toliau bus daromi atsitiktiniai testai, taip pat žmonės bus tiriami dėl susidariusių antikūnų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi