Mokslas ir IT

2020.04.01 15:45

Mokslininkai sukūrė kontrolinę medžiagą, užtikrinsiančią patikimesnius koronaviruso testus

Valentina Gudienė, ELTA2020.04.01 15:45

Europos Komisijos mokslininkai sukūrė naują kontrolinę medžiagą, kurią laboratorijos gali naudoti tikrindamos, ar jų koronaviruso testai veikia tinkamai, ir siekdamos išvengti klaidingų rezultatų. Teigiama, kad kontrolinė medžiaga užtikrins, jog laboratoriniai viruso testai būtų patikimi.

„Tai pavyzdys, rodantis, kaip ES mokslas, reaguodamas į dabartinę krizę, veikia tinkamu laiku ir tinkamoj vietoj. Jungtinį tyrimų centras greitai nustatė galimą koronaviruso protrūkio valdymo spragą ir nedelsdamas ėmėsi veiksmų šiai spragai pašalinti. Naujoji kontrolinė medžiaga turi potencialo padidinti ES pajėgumą reaguoti į viruso protrūkį ir nešvaistyti vertingų išteklių neefektyviems testams“, – sakė už mokslinius tyrimus, inovacijas ir Jungtinį tyrimų centrą atsakinga Europos Komisijos narė Mariya Gabriel.


Trečiadienį, kaip sakoma Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje pranešime, siuntimui į tyrimų laboratorijas visoje ES jau paruošta 3 000 mėginių. Tai labai koncentruota medžiaga, viruso testui jos reikia labai mažai. Laboratorija, turėdama vieną mėgintuvėlį su šia medžiaga, gali atlikti iki 20 000 testų. Taigi dabartinės paruoštos medžiagos partijos turėtų pakakti 60 mln. viruso testų visoje ES.