Mokslas ir IT

2020.03.27 15:55

Kovai su koronaviruso pandemija Lietuvoje – distancinė žmogaus kūno temperatūros matavimo sistema

LRT.lt 2020.03.27 15:55

Prekių apsaugos ir nuostolių prevencijos sprendimų kūrėja ir diegėja UAB „Neto Baltic“ pradeda prekybą distancinėmis žmogaus kūno temperatūros matavimo sistemomis. Anot bendrovės valdybos pirmininko Evaldo Budvilaičio, šių sistemų pagalba galės būti vykdoma itin operatyvi gyventojų sveikatos būklės stebėsena pačiose įvairiausiose jų susibūrimo ir darbo vietose – nuo prekybos centrų, logistikos sandėlių iki maisto ir kitų gamybos įmonių, o tai padėtų kovoti su viruso pandemija Lietuvoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Specializuotų IR vaizdo kamerų pagalba, sistema, paremta dirbtinio intelekto pagrindu, aptinka aukštesnę nei įprastą žmogaus temperatūrą turintį ir perduoda informaciją apie tai atsakingam personalui“, – apie sistemos veikimo principus pasakoja E. Budvilaitis.

Anot jo, tokios sistemos šią savaitę buvo pradėtos pristatinėti šalies prekybos tinklų administracijoms, logistikos įmonėms bei kitoms institucijoms.

„Sistemų diegimas nėra sudėtingas, susidomėjimas jau juntamas ir iš kaimyninių rinkų, tad manau, kad netrukus galime turėti ir realius pirmuosius pavyzdžius. Kalbame apie paros arba kelių darbą, reikalingą jai įdiegti ir paleisti funkcionuoti“, – sako jis.

E. Budvilaitis taip pat atkreipia dėmesį, kad personalui, dirbančiam padidintose viruso plitimo rizikos vietose – maisto prekybos centruose, logistikos sandėliuose, didmeninės prekybos įmonėse, oro uostuose, autobusų stotyse, ar ligoninėse – distancinė žmogaus kūno temperatūros stebėsenos sistemos tampa vis aktualesnės.

„Tokiose vietose dirbantys žmonės kasdien susiduria su realiu pavojumi tapti klastingo viruso aukomis. Siekiant to išvengti ar bent kiek sumažinti rizikos laipsnį, turime apsvarstyti visas saugumo priemones ir jas kuo skubiau taikyti praktiškai, tad šis sprendimas – kaip tik tai ko reikia“, – teigia pašnekovas.

Lietuvių pradedama diegti sistema atitinka CE, FFC sertifikatus bei jau yra aktyviai naudojama daugelyje pasaulio šalių.

„Tūkstančiai šių sistemų yra įdiegtos Kinijoje, kuri, remiantis mažėjančiais užsikrėtimų nuo viruso atvejų rodikliais šalyje, aktyviai tvarkosi su žaibiškai plintančiu virusu. Netruko šias sistemas įsidiegti ir didžiausiais COVID-19 infekcijos židiniais tapusios Europos šalys – Italija, Ispanija, Vokietija“, – priduria E. Budvilaitis.