Mokslas ir IT

2020.03.27 15:09

Belgijoje naminė katė užsikrėtė koronavirusu nuo savo šeimininko

ELTA 2020.03.27 15:09

Belgijoje patvirtintas naminės katės užsikrėtimo koronavirusu nuo savo šeimininko atvejis. Tai penktadienį per spaudos konferenciją pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Emmanuelis André.

„Lježo universiteto Veterinarijos fakulteto mokslininkai patvirtino katės užsikrėtimo koronavirusu nuo jos šeimininko faktą. Tyrimas buvo pradėtas dėl gyvūnui pasireiškusių ligos simptomų, užsikrėtimo faktas patvirtintas“, – sakė jis.

Belgijoje pastarąją parą užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 1049, 69 žmonės mirė. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje išaugo iki 7284, mirčių skaičius – iki 289, informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Belgijoje nuo kovo 14 d. iki balandžio 5 d. galioja nacionalinis karantinas. Uždarytos visos mokyklos, kultūros ir visuomeninės įstaigos, studentai ir moksleiviai mokosi nuotoliniu būdu, uždrausti visi masiniai vieši ir privatūs renginiai nepriklausomai nuo jų dalyvių skaičiaus.

Visoms kompanijoms rekomenduota organizuoti darbą nuotoliniu būdu, valstybinių įstaigų darbo laikas sutrumpintas, be pakeitimų dirba tik avarinės tarnybos. Belgija taip pat uždarė savo sienas ir uždraudė visas keliones šalies teritorijoje – gyventojams leista judėti tik savo rajone, o transporte ir parduotuvėse nustatytos atstumo tarp žmonių normos.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 160 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė beveik 522 tūkstančiai žmonių, per 23,5 tūkstančio infekuotųjų mirė.