Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.03.27 10:17

Tyrimas: koronavirusu užsikrėtusios nėščios moterys gali perduoti virusą savo kūdikiams

Naujuoju koronavirusu užsikrėtusios nėščios moterys gali perduoti virusą savo kūdikiams, rodo Kinijoje atliktas mažos apimties tyrimas.

Tyrimo duomenimis, iš 33 nėščių moterų trys pagimdė kūdikius, kuriems po gimimo buvo nustatyta koronaviruso infekcija (Covid-19).

Gydytojai medicinos žurnale „JAMA Pediatrics“ teigė, kad visi trys naujagimiai išgyveno, jiems buvo taikomas simptominis gydymas, bet simptomai nebuvo sunkūs.

Vienas iš trijų kūdikių gimė po Cezario pjūvio operacijos, beveik devyniomis savaitėmis anksčiau nei turėjo, nes motina kentėjo nuo koronaviruso sukeltos pneumonijos. Tačiau, pasak tyrimo autorių, kūdikio sveikatos problemos pirmiausiai buvo susijusios su priešlaikiniu gimimu, o ne su tuo, kad jis buvo infekuotas koronavirusu SARS-CoV-2.

„Kadangi gimdymo metu buvo taikoma griežta infekcijos kontrolė ir prevencijos procedūros, tikėtina, kad kūdikiai dar įsčiose nuo motinų užsikrėtė SARS-CoV-2“, – teigė gydytojai.

Vis dėlto ekspertai teigia, kad šie įrodymai dar yra neišsamūs ir neįrodo, kad nėštumo metu motinos iš tiesų gali perduoti naująjį koronavirusą kūdikiams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą