Mokslas ir IT

2020.03.22 20:46

Prancūzijoje pradedami tarptautiniai klinikiniai COVID-19 gydymo metodų tyrimai

BNS 2020.03.22 20:46

Prancūzijos nacionalinis sveikatos ir medicinos tyrimų institutas („Inserm“) sekmadienį paskelbė apie pradžią klinikinių tyrimų, siekiant įvertinti keturis eksperimentinius koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos ligos COVID-19 gydymo būdus.

Pasak pranešimo, į projektą, kurį koordinuos „Inserm“, bus įtraukta apie 800 pacientų Prancūzijoje, sergančių COVID-19.

„Svarus šių tyrimo privalumas – jo adaptacinis pobūdis. Tai reiškia, kad labai greitai mažiau veiksmingas eksperimentinis gydymas gali būti nutrauktas ir pakeistas kitokiais, efektyvesniais per šiuos tyrimus nustatytais. Tai yra, mes galime reaguoti realiu laiku, vadovaudamiesi naujausiais duomenimis, ieškodami geriausių gydymo būdų“, – pažymima pranešime.

Tai – Europos „Discovery“ projektas, kurio prancūziškąją dalį finansuoja Aukštojo mokslo, mokslinių tyrimų ir inovacijų ministerija.

Šių tyrimų tikslas – įvertinti keturių eksperimentinių terapinių strategijų, kurios gali būti panaudotos gydant nuo COVID-19, veiksmingumą ir saugumą.

Manoma, kad iš viso šis projektas apims iki 3,2 tūkst. pacientų taip pat Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Ispanijoje, Liuksemburge, Nyderlanduose ir, galbūt, kitose Europos Sąjungos šalyse.

„Inserm“ taip pat pažymi, kad šie tyrimai taip pat papildys duomenis, kurie bus gauti atliekant kitus tarptautinius klinikinius COVID-19 gydymo tyrimus – „Solidarity“, kuriuos inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija.