Mokslas ir IT

2020.03.20 11:16

„Netflix“ ir „YouTube“ mažins vaizdo kokybę Europoje

atnaujinta 11.15
LRT.lt, BNS 2020.03.20 11:16

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos laiku „Netflix“ pranešė, kad atsižvelgs į Europos Sąjungos prašymus nerodyti aukštos raiškos vaizdo įrašų savo platformose, praneša CNN. „YouTube“ paskelbė, kad taip pat laikysis šio raginimo.

„Netflix“ ir „YouTube“ sumažins savo srautinio siuntimo ir vaizdo įrašų kokybę Europoje, kad palengvintų interneto apkrovą, paskelbė kompanijos, smarkiai išaugus paklausai visame žemyne, kur milijonai žmonių dėl koronaviruso yra įkalinti namuose.

Europos Sąjungos vidaus rinkos ir skaitmeninės ekonomikos komisaras Thierry Bretonas paragino interneto milžines grįžti nuo aukštos raiškos prie standartinės, kad failai būtų mažesni ir sumažėtų interneto apkrova.

Vėlų ketvirtadienį vaizdo transliavimo internetu platforma „Netflix“, o penktadienį „Google“ dalijimosi vaizdo įrašais platforma „YouTube“ paskelbė, kad laikysis šio raginimo.

„Nors pastebėjome tik nedidelį naudojimo išaugimą, turime parengę priemonių, kad automatiškai pritaikytume savo sistemą sunaudoti mažiau tinklo pajėgumų“, – pranešė „Google“ atstovas.

„Po „Google“ vadovo Sundaro Pichai, „YouTube“ Wojcicki ir komisaro Thierry Bretono diskusijų įsipareigojame laikinai perjungti visą srautą ES į standartinę raišką“, – nurodė jis.

Tuo metu srautinio transliavimo paslaugų milžinė „Netflix“ „pradės mažinti pralaidumą visuose savo srautuose Europoje 30-čiai dienų“, sakoma bendrovės atstovo pareiškime.

Pranešime pabrėžiama, kad vaizdo kokybė Europoje bus sumažinta 30 dienų.

„Mes manome, kad tai sumažins „Netflix“ sukuriamas interneto tinklo apkrovas Europoje 25 procentais, tačiau vis tiek siūlysime geros raiškos vaizdą savo klientams ”, – sakoma pranešime.

„Apskaičiavome, kad tai maždaug 25 procentais sumažins „Netflix“ duomenų srautą Europos tinkluose, tuo pačiu užtikrinant geros kokybės paslaugas mūsų nariams“, – priduriama pareiškime.

Uždarius šalių sienas, mokyklas ir parduotuves, paskelbus karantinus ir uždraudus susibūrimus, žmonės visoje Europoje vis labiau naudojasi internetu nuoboduliui sklaidyti.

Didžiuliai tokių milžinių kaip „Netflix“, „Disney Plus“, „Hulu“, HBO ir „Amazon“ failai lėtina internetą, perspėjo ES vidaus rinkos ir skaitmeninės ekonomikos komisaras Th. Bretonas.

„Nuotolinis darbas ir srautinis siuntimas labai padeda, bet infrastruktūra gali jausti spaudimą“, – ketvirtadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė jis. Eurokomisaras paragino interneto platformas pereiti prie standartinės raiškos ir atsisakyti HD.

Trečiadienį žaidėjai su palengvėjimu atsikvėpė, kai vėl atsirado ryšys po kelių valandų pertraukos, paveikusios „Nintendo“ kompiuterinius žaidimus ir sukėlusios vartotojų neviltį.

„Vos kelios saviizoliacijos dėl koronaviruso dienos, o „Nintendo“ serveriai jau nulūžę... O, brangus Dieve“ – tviteryje skundėsi vienas jų.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad Europos Sąjunga (ES) ragina „Netfilx“ bei kitas turinio platformas nustoti rodyti aukštos raiškos vaizdo įrašus. Taip siekiama išvengti interneto trukdžių, galinčių kilti dėl itin didelio jo vartojimo koronaviruso pandemijos metu, rašo „CNN Business“.

Kai tiek daug žmonių visame pasaulyje izoliuojasi namuose siekiant pažaboti viruso plitimą, milijonai dirba iš namų, o vaikai neina į mokyklą, ES pareigūnai nerimauja dėl didžiulio krūvio interneto ryšiui.

Eurokomisaras Thierry Bretonas, trečiadienio vakarą tviteryje paskelbė, kad jis kalbėjo su „Netflix“ generaliniu direktoriumi Reedu Hastingsu. Bretonas paragino žmones bei kompanijas persijungti iš HD raiškos į standartinę vaizdo raišką, tam, kad visiems būtų užtikrintas interneto tiekimas.

„Netflix“ pranešė, jog jau dabar stengiasi pritaikyti transliavimo kokybę prie turimo tinklo pajėgumo. Kompanijos atstovas „CNN“ sakė, kad Hastingsas ir Bretonas dar kartą kalbės ketvirtadienį.

Socialinio tinklo „Facebook“ veiklai pandemija taip pat gali turėti įtakos.

Kaip reporteriams pranešė „Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas, socialinis tinklas šiuo metu patiria didelį vartotojų antplūdį.

Anot jo, dabar vartotojų per dieną prisijungia daug daugiau, nei gruodžio 31 d., kuri dažniausiai būdavo rekordinė diena metuose. Balso ir vaizdo skambučių per „WhatsApp“ ir „Messenger“ per dieną įvyksta dvigubai daugiau nei įprastai.