Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.03.18 16:58

NFQ platforma padės užsienyje įstrigusiems lietuviams sugrįžti namo

LRT.lt 2020.03.18 16:58

Siekiant apsisaugoti nuo koronaviruso (COVID-19) plitimo, Lietuvos Vyriausybė nuo kovo 16 iki 30 dienos imtinai paskelbė karantiną visoje šalyje. Dėl uždarytų Lietuvos Respublikos sienų, nemaža dalis tėvynainių negali paprastai sugrįžti namo. Reaguodami į visuomenės poreikį, technologijų kūrėjai „NFQ Technologies” ėmėsi iniciatyvos – paleido platformą Grįžtame.LT, leisiančią ne savo noru užsienyje įstrigusiems ir atgal į Lietuvą grįžti negalintiems lietuviams susisiekti tarpusavyje, palaikyti vieni kitus bei kolaboruotis saugiam ir sparčiam grįžimui namo, rašoma pranešime spaudai.

Platformoje-interaktyviame žemėlapyje Grįžtame.LT prisiregistravę žmonės galės susisiekti su kitais, taip pat užsienyje įstrigusiais lietuviais. Taip kažkur toliau užsienyje susibūrus reikiamam kiekiui žmonių, lietuviai galės kolaboruotis užsakomąjam reisui ir kartu parskristi namo. Tuo pačiu tikimasi, kad lietuviai galės tarpusavyje bendrauti, palaikyti ryšį ir žinoti, kad įstrigę tolimame užsienio kampelyje yra ne vieni.

Šiuo metu kviečiami visi registruotis naujojoje platformoje-interaktyviame žemėlapyje, kuriame užsienyje esantys lietuviai galės matyti, kiek dar panašioje geografinėje lokacijoje yra lietuvių.

„Sureagavę į lietuvių užsienyje problemas, sukūrėme šią platformą tam, kad tautiečiai, kurie šiuo metu negali grįžti į Lietuvą ir nežino, ką daryti, galėtų tarpusavyje susisiekti ir susijungus į grupes, susiorganizuoti grįžimą namo ir patys. Platformos pagalba ir atsakingi kelionių organizatoriai, bei skrydžių operatoriai galės labiau padėti žmonėms, esantiems nežinioje. Pavyzdžiui, žinodami, kiekius atitinkamose lokacijose, kelionės atgal į Lietuvą organizatoriai galės organizuoti reikiamą oro/žemės/vandens transportą arba padėti žmonėms vietoje”, – sako bendrovės vadovas Paulius Insoda.

NFQ pažymi, kad naujoji platforma nedubliuos ir nekonkuruos su viešojo sektoriaus, Užsienio Reikalų Ministerijos, ambasadų teikiama pagalba. Kol šiuo metu egzistuojantys viešojo sektoriaus pagalbos kanalai vykdo informacijos teikimo funkciją, visuomeniniais tikslais sukurta platforma leis į keblią situaciją užsienio teritorijoje pakliuvusiems lietuviams susisiekti tarpusavyje, palaikyti vieni kitus bei lengviau kolaboruotis sėkmingam grįžimui namo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi