Mokslas ir IT

2020.03.18 12:27

Jūros vėžliai gali supainioti plastiko kvapą su maisto

LRT.lt2020.03.18 12:27

Į vandenynus nuolatos išplaunamos plastiko atliekos, kurias jūros gyvūnai kartais supainioja su maistu ir jas suvalgo. Kaip rašo „Science News“, tai nutinka neatsitiktinai.

Plastikas, patenkantis į vandenyną, skleidžia kvapą, kuris kai kuriems paukščiams bei žuvims labai primena maistą. Tai yra cheminės dujos, dimetilo sulfidas, kurį taip pat skleidžia fitoplanktonas – vienas pagrindinių maisto šaltinių daugumai jūros gyvūnų.

Mokslininkai aptiko, kad jūriniai vėžliai taip pat gali supainioti plastiko kvapą su maisto.

Grupei akvariumuose laikomų jūrinių vėžlių buvo paskleidžiami skirtingi kvapai, tarp kurių ir vandens kvapas, maisto, naujo ir vandenyne jau išmirkusio plastiko, rašo „Current Biology“.

Bandymų metu vėžliai neatkreipė dėmesio į vandens ir naujo plastiko kvapą. Tačiau paskleidus vandenyne išmirkusio plastiko kvapą, ropliai pradėjo intensyviai uostyti orą virš vandens. Pasak mokslininkų, toks yra jų tipinis elgesys ieškant maisto.

Toks elgesys sufleruoja, kad plastiko kvapas skatina ieškoti maisto, o tuo pačiu paaiškina, kodėl vėžliai dažnai įstringa plastiko atliekose arba jas valgo. Abu šie dalykai vėžliams yra labai kenksmingi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.