Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.03.18 09:21

Ar pakilusi oro temperatūra gali sustabdyti virusą: gydytojas pasidalino savo įžvalga

LRT.lt 2020.03.18 09:21

Viso pasaulio mokslininkai bando įminti COVID-19 viruso paslaptis, kurdami nuo jo apsaugančią vakciną. Ši liga pirmą kartą diagnozuota praėjusiais metais Kinijoje. Kai kurie ekspertai tikėjosi, kad naujasis koronavirusas elgsis panašiai kaip gripas, sparčiausiai plintantis, esant šaltam sausam orui, tačiau atsitraukiantis, kai į Šiaurinio pusrutulio vidutinio klimato juostą ateina vasara, rašo „Voice of America“.

Supratus COVID-19 sezoniškumą, būtų galima parinkti geriausią laiką vakcinacijai.

Visgi kol kas nėra jokių požymių, kad šiltesnis oras galėtų numalšinti ar sustabdyti viruso plitimą.

Australijoje prasidėjo ruduo, tačiau oro temperatūra vis dar siekia 20-30 laipsnių Celsijaus. Nežiūrint į tai, infekcija sėkmingai plinta.

Sidnėjuje dirbantis gydytojas Bradas McKay sako, kad visi požymiai rodo, jog karštis neturi jokios įtakos COVID-19 viruso plitimui.

„Matome, kad šiauriniame pusrutulyje viskas klostosi gana dramatiškai, ypatingai Italijoje, – sako B. McKay. – Labai tikimės, kad artėjant vasarai, situacija gerės, bet kol kas nežinome, ar iš tiesų taip bus, nes matome, jog Australijoje virusas sparčiai plinta, nors oro temperatūra dar pakankamai aukšta. Todėl negaliu teigti, kad saulė išgelbės žmones. Man atrodo, kad net ir vasaros mėnesiais žmonės galės vienas kitam perduoti šį virusą.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi