Mokslas ir IT

2020.03.16 20:19

JAV ir Prancūzijos įmonės pradeda vaisto nuo ūmių koronaviruso atvejų klinikinius tyrimus

BNS 2020.03.16 20:19

Prancūzijos farmacijos milžinė „Sanofi“ ir JAV vaistų gamintoja „Regeneron“ pirmadienį pareiškė pradėjusios naujo vaisto saugumo ir veiksmingumo gydant pacientus, kuriems diagnozuota ūmi COVID-19 infekcija, klinikinius tyrimus.

Pradėti vaistinio preparato „Kevzara“, kuris priklauso imunosupresantų kategorijai, klinikinių tyrimų antrasis ir trečiasis etapas, pažymima bendrovių paskelbtame pranešime.

„Regeneron“ atliks tyrimus Jungtinėse Valstijose, o „Sanofi“ planuoja iš pradžių tyrimus vykdyti Italijoje, kuriai naujojo koronaviruso pandemija sudavė ypač didelį smūgį.

„Kevzara“ pavadintas preparatas, kurio sudėtyje yra sarilumabo – antikūno, blokuojančio kai kurių virusų gebėjimą skverbtis į žmogaus imuninės sistemos ląsteles – kuriamas nuo 2017 metų.

Jis konkrečiai slopina imuninės sistemos receptorių, atliekantį svarbų vaidmenį vystantis plaučių uždegimui, kuris yra diagnozuojamas sunkiems ligoniams, užsikrėtusiems COVID-19 .

Tyrimuose, kurių metu bus vertinamas „Kevzara“ poveikis pacientų karščiavimui ir kraujo prisotinimo deguonimi lygiui, dalyvaus apie 400 pacientų.

Taip pat bus stebima, ar šis vaistas ilgainiui padės sumažinti mirtingumą ir ar dėl jo ligoninėse gali sumažėti kvėpavimo aparatų poreikis.

Naujuoju koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičius visame pasaulyje pirmadienio ryte viršijo 168 tūkst., o aukų padaugėjo iki 6,5 tūkst., apskaičiavo naujienų agentūra AFP, remdamasi oficialiais šaltiniais.