Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.03.16 13:15

Lietuvai masiškai išbandant darbą iš namų, susiduriama su kliūtimis – daliai žmonių buvo sutrikęs mobilusis ryšys

atnaujinta 15.45
Patricija Kirilova, LRT.lt 2020.03.16 13:15

Pirmadienį „Tele2“ vartotojai pradėjo skųstis ryšio sutrikimais. Kaip praneša bendrovės komunikacijos vadovas Andrius Baranauskas, buvo susiduriama su balso paslaugų sutrikimais, dalis skambučių nesujungiami, tačiau duomenų perdavimo paslaugos veikė.

Atnaujinta 15.45

„Tele2“ informuoja, kad sutrikimai pašalinti. Paslaugų tiekimas buvo atnaujintas, bendrovės inžinieriams sutvarkius ryšio tiekimą. Paslaugų sutrikimo priežastimi tapo stipriai išaugęs skambučių srautas įmonės tinkle: pirmadienio rytą, lyginant su įprastu srautu, jis buvo pakilęs 70 proc. ir daugiau. Duomenų perdavimo paslaugos sutrikusios nebuvo – klientai jomis galėjo naudotis nevaržomai.

Sutriko balso paslaugos

„Atsiprašome klientų dėl nepatogumų ir užtikriname – dedame visas pastangas kuo skubiau juos pašalinti“, – rašo A. Baranauskas.

Jis tikina, kad ryšio sutrikimai gali užtrukti iki dviejų valandų. Problema jau žinoma ir sprendžiama. Anot A. Baranausko, galima manyti, kad sutrikimai galėjo kilti ir dėl to, kad didelė dalis žmonių persikėlė dirbti iš namų, todėl padidėjo tinklo apkrova.

Sunkiau prisiskambinti trumpaisiais numeriais

„Telia“ atstovas spaudai Audrius Stasiulaitis tikina, mobilusis ir fiksuotas ryšys veikia, tačiau dėl didžiulio momentinio srauto galimi sutrikimai skambinant trumpaisiais numeriais. Tokiu atveju jis pataria nebandyti skambinti nuolatos, o šiek tiek palaukti.

„Jei skambinate iš „Telia“ mobiliojo tinklo į kitų mobiliojo ryšio operatoriaus tinklus, gali būti kad sujungimas neįvyks dėl laikinų kitų operatorių tinklų sutrikimų. Skambinat „Telia“ tinkle esantiems numeriams ryšys veikia. Prie to ypač prisideda, kad net trečdalis visų balso skambučių srauto „Telia“ tinkle perduodami kaip mobilieji duomenys (VoLTE).

Dėl koronaviruso per savaitę balso skambučių srautas Telia tinkle išaugo 30 proc., tarptautinių duomenų srautas fiksuotu internetu padidėjo 40 proc., o mobiliųjų duomenų srautas pakilo 10 procentų. Nors mūsų tinklas yra pajėgus priimti gerokai didesnius duomenų ir skambučių srautus, preventyviai didiname visų tinklo dalių pajėgumą“, – aiškina A. Stasiulaitis.

Pasak jo, padėti visiems operatoriams apsunkina dar ir tai, kad po praūžusios audros ne visose bazinėse stotyse atkurtas elektros tiekimas.

Skambučių srautas – dvigubai didesnis

Mobiliojo ryšio tinklo „Bitė“ viešųjų ryšių atstovas Jaunius Špakauskas tvirtina, kad tinklo viduje jokių nesklandumų nėra ir nebuvo. Vis dėlto, skambučių srautas šiandien yra dvigubai didesnis nei įprastą pirmadienį, o duomenų vartojimas išaugo 20 proc. „Žinau, kad konkurentai susiduria su nesklandumais, mūsų klientai skundžiasi, kad negali prisiskambinti į kitus tinklus.

Patarimas būtų tuomet skambinti kitais būdais – per „Viber“ arba „Messenger“, – rekomenduoja J. Špakauskas. Anot jo, ryšio sutrikimus galėjo lemti tai, kad didelė dalis žmonių dabar dirba nuotoliniu būdu, todėl tenka reikalus spręsti telefonu, kai anksčiau galėdavo susitikti. Visgi jis pastebi, kad didesniam duomenų suvartojimui įtakos turi ir vaikų atostogos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi