Mokslas ir IT

2020.03.14 19:51

Kinijos atstovai: koronaviruso vakcina galėtų būti sukurta iki balandžio

LRT.lt2020.03.14 19:51

Kinijos pareigūnai sako, kad vakcina nuo koronaviruso neatidėliotinoms situacijoms ir klinikiniams tyrimams bus sukurta jau balandį, praneša NYpost.com. Aštuoni šalies institutai dirba su penkiais kovos su koronavirusu COVID–19 variantais, rašo „South China Morning Post“.

Šiuo virusu jau užsikrėtė daugiau nei 118 tūkst. žmonių visame pasaulyje ir nuo jo mirė jau mažiausiai 4 tūkst. žmonių, daugiausiai Kinijoje.

„Pagal mūsų skaičiavimus, tikimės, kad balandį kai kurios vakcinos bus pradėtos testuoti arba bus naudojamos ypatingos skubos situacijose“, – sako Zheng Zhongwei, Kinijos Nacionalinės Sveikatos komisijos Mokslo ir Technologijų vystymo centro direktorius.

Nors prireiks nuo 12 iki 18 mėnesių užtikrinti, kad vakcinos yra saugios visuomenei, pagal Kinijos įstatymus, jos gali būti išvystytos anksčiau neatidėliotinam naudojimui esant nepaprastajai padėčiai sveikatos srityje, jeigu privalumų daugiau nei rizikų.

Atsakydamas į susirūpinimą dėl vakcinų saugumo, Zheng teigė, kad jos yra kuriamos atitinkant „mokslinius ir standartinius techninius reikalavimus“. JAV Masačiusetse įsikūrusi biotechnologijų kompanija „Moderna Inc.“ išsiuntė savo vakciną į JAV nacionalinį Alergijos ir Infekcinių ligų institutą testavimui. Pirminiai rezultatai turėtų pasirodyti iki liepos ar rugpjūčio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.