Mokslas ir IT

2020.03.12 12:12

Ekspertas: vyresnių nei 70 metų amžiaus žmonių kategorijoje mirštamumas nuo koronaviruso siekia 17 proc.

ELTA2020.03.12 12:12

Asmenys vyresni nei 70 metų sudaro didžiausią mirusių nuo koronaviruso dalį. Mirštamumas šio amžiaus žmonių kategorijoje siekia maždaug 17 proc., teigė Centrinio epidemiologijos tyrimų instituto direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Gorelovas.

„Pasauliniu mastu mirštamumas nuo naujojo koronaviruso siekia 3,9 proc., tačiau tai yra bendri duomenys. Faktiškai, 70+ (vyresnių nei 70 metų amžiaus) žmonių kategorijoje mirštamumas yra maždaug 17 proc. Vaikai beveik visai neužsikrečia naujuoju koronavirusu“, – sakė A. Gorelovas

Valstybės Dūmos sveikatos apsaugos komiteto susitikime.

Tvyrant susirūpinimui dėl koronaviruso, Rusijos institucijos ėmėsi įvairių priemonių, tarp kurių – skrydžių draudimas į kai kurias šalis, kur pranešama apie koronaviruso protrūkius, ir nurodymas saviizoliuotis piliečiams, sugrįžusiems iš tokių šalių. Maskvoje laikinai uždrausti masiniai renginiai ir atidaryta speciali medicinos įstaiga asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas.

Naujojo koronaviruso protrūkis prasidėjo Kinijos Vuhano mieste pernai gruodį ir išplito visame pasaulyje. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad koronaviruso protrūkis yra pandemija.

PSO duomenimis, iš viso pasaulyje patvirtinta daugiau kaip 118 tūkst. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, daugiau kaip 4 290 žmonių mirė.

Be Kinijos labiausiai nukentėjusios šalys yra Italija, Pietų Korėja ir Iranas. Iš viso daugiau nei 100 pasaulio šalių, įskaitant ir Rusija, buvo patvirtinti užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Kinijoje koronavirusu užsikrėtė 80 700 žmonių, iš kurių 3 169 mirė, o daugiau kaip 62 700 pasveiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt