Mokslas ir IT

2020.03.10 19:23

Dėl gripo apakusiai mergaitei iš Ajovos grįžta regėjimas

LRT.lt2020.03.10 19:23

Mergaitė iš Ajovos, kuri apako ir vos nemirė nuo gripo, mamos teigimu, atgavo regėjimą, rašo „CNN Health“.

Praėjus vos kelioms savaitėms po to, kai sausį ketverių metukų Jade DeLucia buvo išrašyta iš ligoninės, kur buvo gydoma nuo gripo, jos giminaičiai pastebėjo, kad mergaitė nueina iki tualeto nebesilaikydama už sienų.

Norėdami patikrinti Jade regėjimą, giminaičiai paklausė, kur yra jos dėdė – mergaitė nuėjo tiesiai pas jį.

„Nuo tos akimirkos viskas ėmė staigiai gerėti, – kalbėdama su CNN džiaugėsi Jade mama Amanda Phillips. – Jai tikrai puikiai sekasi.“

Šį sezoną nuo gripo nepaskiepyta Jade susirgo, likus vos kelioms dienoms iki Kalėdų. A. Phillips ir Jade tėtis Stephenas DeLucia to nesuprato iki pat Kūčių, kai mergaitei pakilo aukšta temperatūra.

Tėvai nuvežė Jade į ligoninę Vaterlo, tačiau mergaitei prasidėjo traukuliai ir ji buvo nuskraidinta į už 130 km esančia Ajovos vaikų ligoninę.

A. Phillips net buvo beprarandanti viltį kada nors vėl išvysti savo dukrą.

Kalėdų dieną gydytojai Jade tėvams pranešė, kad gripas smarkiai pažeidė mergaitės smegenis, sukėlė encefalopatiją.

„Jie sakė, kad mūsų vaikas gali niekada nebepabusti, o jei ir pabus, nebebus toks, koks buvo“, – sausį CNN pasakojo A. Phillips.

Tačiau įvyko tikras stebuklas: Naujųjų metų dieną Jade atsimerkė, ji nusišypsojo. Nuo to laiko ji po truputį taisosi. Gydytojai sako, kad pasisekė, jog ji liko gyva.

Tačiau netrukus paaiškėjo, kad Jade nemato. Neurologo teigimu, gripas pažeidė už regą atsakingą mergaitės smegenų sritį. Gydytojai negalėjo pasakyti, ar ji kada atgaus regėjimą.

Mamos teigimu, šio mėnesio antroje pusėje Jade apsilankys pas akių gydytoją, kad išsiaiškintų, kiek atsistatė regėjimas, taip pat bus atliktas kognityvinių gebėjimų testas, padėsiantis aiškiau suprasti, kokias dar problemas reikėtų spręsti.

Kadangi ligoninėje Jade buvo diagnozuota ūminė nekrotizuojanti encefalopatija, reta liga, kurią sukėlė gripas, šeima vis dar laukia tyrimų, kurie turėtų padėti nustatyti, ar mergaitė turi genetinį polinkį šiai ligai, rezultatų.

Jei jie bus teigiami, Jade traukuliai gali pasikartoti, net jai ir nesergant gripu.

„Tai labai sunku ir mes vis dar mokomės, – savo „Facebooko“ paskyroje apie Jade sveikimą rašė A. Phillips. – Bet aš niekuomet nepasiduosiu, nes ji nepasiduoda.“

„O kol kas jai puikiai sekasi, – sekmadienį CNN sakė Jade mama. – Mes labai džiaugiamės, o visa kita nesvarbu.“