Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.03.09 15:15

Su TKS 20-ą kartą susijungė „SpaceX“ kapsulė, pristačiusi skanėstų ir įrangos

BNS 2020.03.09 15:15

Su Tarptautine kosmoso stotimi (TKS) pirmadienį susijungė „SpaceX“ krovininis laivas, pristatęs šios JAV bendrovės 20-ą įrangos ir skanėstų partiją.

Kapsulė „Dragon“ pasiekė orbitinę laboratoriją po to, kai buvo paleista vėlai penktadienį. NASA astronautai Andrew Morganas ir Jessica Meir sugriebė erdvėlaivį panaudodami TKS robotinę ranką.

1 950 kg sveriančiame krovinyje yra moksliniams eksperimentams skirtos įrangos ir medžiagų, taip pat skanėstų kelis mėnesius kosmose gyvenantiems trims įgulos nariams: greipfrutų, pomidorų ir įvairių saldainių.

Ši kapsulė „Dragon“ yra paskutinė iš pirminio dizaino šių „SpaceX“ aparatų. Visi būsimi erdvėlaiviai yra suprojektuoti vienu metu gabenti arba įgulą, arba krovinį, ir susijungs su TKS automatiškai, nereikalaudami robotinės rankos pagalbos.

„SpaceX“ nuo 2012 metų pristato krovinius stočiai, o šį pavasarį planuoja pradėti skraidinti NASA astronautus.

J. Meir iš 418 km aukščio pasveikino „SpaceX“ su daugybe reikšmingų pasiekimų, įskaitant faktą, kad ši konkreti kapsulė jau trečią kartą buvo paleista į kosmosą. Pasak astronautės, erdvėlaivių ir raketų dalių perdirbimas yra „tvaresnis požiūris, kuris bus itin svarbūs skrydžių į kosmosą ateičiai“.

„Dragon“ liks orbitinėje laboratorijoje vienam mėnesiui, o paskui pargabens atgal į Žemę mokslinių mėginių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi