Mokslas ir IT

2020.03.06 09:59

„Mokslo sriuba“: Ignalinos AE pirmojo Lietuvos energetikos ministro akimis

LRT.lt2020.03.06 09:59

Ignalinos atominė elektrinė buvo gigantiškas projektas. Planuota, kad keturių jos reaktorių galia sieks net 6000 megavatų.

„Buvo galvojama net apie tai, kad jeigu trūktų vandens, dalį jo reikėtų „permesti“ iš Dauguvos upės. Visokių tokių fantastinių dalykų buvo, kad tik pavyktų pasiekti tą užsibrėžtą rezultatą, tą užsispyrimą, kad būtume pirmi. To gigantiškumo siekimo buvo daug kur“, – apie Ignalinos atominės elektrinės statybas pasakoja branduolinės energetikos specialistas ir pirmasis Lietuvos energetikos ministras prof. Leonas Ašmantas.

Praėjus porai metų nuo Ignalinos atominės elektrinės eksploatacijos pradžios, Černobylio jėgainėje įvyko avarija. Sprogo reaktorius, panašus į veikusį Ignalinoje. „Žinot, aš netikėjau, kad tokio dydžio avarija gali įvykti. Netikėjau, kad žmonės nesugebės susitvarkyti su tuo, ką sukūrė“, – prisipažįsta prof. L. Ašmantas.

Daugiau – laidos įraše:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT Plius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.