Mokslas ir IT

2020.03.05 11:46

Dirbtinių saldiklių poveikis gali priklausyti nuo to, su kuo jie vartojami

LRT.lt 2020.03.05 11:46

Dirbtiniai saldikliai jau kurį laiką glumina dietologus. Yra tyrimų, kurie rodo, kad jie yra tokie pat kenksmingi kaip cukrus, kurį jie pakeičia, tačiau yra ir tyrimų, kuriuose teigiama priešingai. Naujame mokslininkų straipsnyje rašoma, kad viskas priklauso nuo to, su kuo dirbtiniai saldikliai vartojami.

Žurnale „Cell Metabolism“ Jeilio universiteto profesorė Dana Small rašo, kad klaidingų tyrimų nėra, jie tiesiog atliekami skirtingomis aplinkynėmis.

Atlikto eksperimento metu žmonės gėrė vaisių skonio gėrimus, kuriuose yra sukrarozės (dirbtinio saldiklio), cukraus ar sukralozės ir maltodekstrino (angliavandenio be saldaus skonio). Tirdama ląstelių metabolizmą mokslininkė nustatė, kad tiems, kurie gavo sakralozės su maltodekstrinu, nenustatytas neigiamas poveikis, apie kurį pranešta kai kuriuose ankstesniuose tyrimuose.

Tie, kurių gėrimuose nebuvo maltodekstrino, metabolizmas nepakito. Pakito žmonių, kurie gavo tik sukralozės, kūno jautrumas insulinui ir gliukozės metabolizmui. Smegenų nuotraukos taip pat atskleidė smegenų reakcijos į saldumą pokyčius.

Manoma, kad dėl šių pokyčių žmonės gali vartoti daug kalorijų turinčius maisto produktus ir sutrikdyti organizmo sugebėjimą apdoroti tai, ką jis gauna. Kai kurių tyrimų su gyvūnais metu buvo nustatyta, kad saldikliai silpnina natūraliai saldaus maisto skonį, todėl norint gauti tą patį „atlygį“, reikia vartoti daugiau.

Vėlesni tyrimai parodė, kad maltodekstrinas neturėjo jokio minėto poveikio, problemų kėlė tik derinys su dirbtiniu saldikliu.

„Kai mes ketinome atlikti šį tyrimą, mums kilo klausimas, ar pakartotinis dirbtinio saldiklio vartojimas sumažins saldaus skonio apdorojimo galimybes smegenyse. Tai būtų svarbu, nes saldaus skonio suvokimas gali prarasti gebėjimą reguliuoti medžiagų apykaitos reakcijas, kurios paruošia organizmą metabolizuoti gliukozę ar angliavandenius apskritai“, – aiškino mokslininkė.