Mokslas ir IT

2015.09.24 11:39

„iOS 9“ įrenginiuose žioji milžiniška saugumo skylė

DELFI.lt 2015.09.24 11:39

Visai neseniai „Apple“ išleista mobiliųjų įrenginių operacinė sistema „iOS 9“ yra smarkiai patobulinta. Naujų šaunių savybių joje – galybė. Deja, medaus statinę gadina didžiulis samtis deguto: šioje sistemoje yra ir labai rimta saugumo spraga, rašo bgr.com.

„Apple“ jau skelbė, kad daugiau nei 50 proc. „iPhone“ ir „iPad“ vartotojų atnaujino savo sistemą iki „iOS 9“, kuri viešai platinti pradėta tik praėjusią savaitę. O šį savaitgalį milijonai naujų „iPhone 6s“ telefonų pasieks iš anksto juos užsisakiusių žmonių namus – juose taip pat veiks naujoji sistema.

Deja, visiems šiems įrenginiams būdinga rimta „iOS9“ saugumo spraga, kurią išnaudoti – labai nesudėtinga.

Svetainės „YouTube“ vartotojas „videosdebarraquito“ įkėlė vaizdo įrašą, kuriame išsamiai paaiškina, kaip išnaudoti tą „iOS 9“ „skylę“ – bgr.com žurnalistai, atkartoję veiksmus gavo tą patį rezultatą ir įsilaužė į „iPhone 6“ telefonus. Ši neįtikėtinai lengvai išnaudojama spraga atsirado dėl „Siri“ suteiktos prieigos prie vartotojo privačių duomenų.

Štai kaip prasmukti pro šią spragą:

PIN kodu apsaugotame įrenginyje su „iOS 9“ sistema keturis kartus įveskite neteisingą kodą. Penktuoju bandymu įveskite tik tris skaičius (po 5 nesėkmingų bandymų „iOS“ vienai minutei užsiblokuoja) ir tuomet, berinkdami ketvirtą skaitmenį, laikykite nuspaudę „Siri“ iškviečiantį „Home“ mygtuką.

Šiame vaizdo įraše galite pamatyti, kas nutinka po to:

Kaip galėjote įsitikinti, saugumo spraga bet kokiam žmogui suteikia prieigą prie privačių telefone saugomų nuotraukų ir kontaktų. Beje, telefonas kontaktų ir nuotraukų peržiūros metu formaliai būna vis dar užrakintas.

Skamba baugiai. Tačiau spragą užkimšti netgi paprasčiau, nei ja pasinaudoti: pakanka uždrausti „Siri“ veikimą kai telefonas yra užrakintas. Tai galite padaryti nueidami į „Settings“ ir paspausdami „Touch ID & Passcode“ meniu punktą. Tuomet žemiau ekrane rasite skyrelį „Allow access when locked“, kuriame ties „Siri“ reikia pasirinkti nustatymą „Išjungta“. Beje, pagal nutylėjimą galimybė naudotis „Siri“ užrakintame telefone yra įjungta, o tai reiškia, kad didžioji dalis telefonų su naująja operacine sistema yra neapsaugoti.