Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.24 10:50

Mokslininkas: vabzdžiai maldininkai gali atskristi ir iki Lietuvos

Klimatui šylant, į Lietuvą vis dažniau atklysta neįprasti vabzdžiai. Šįkart – vilnietė prie namų aptiko vabzdį maldininką, kuris paprastai paplitęs Pietų Europoje.

Moteris spėja, kad jos namuose apsilankė patelė, nes yra didesnė nei 5 centimetrų. Įprastai šios rūšies patinai būna mažesni.

 „Vakare vyras išėjo į lauką ir pamatė, kad ant sienos atskrido būtent šis gražuolis. Vyras čiupo stiklainį, kuris buvo šalia, ir jį uždarė. Tada ryte puolėm skambinti mokslininkams ir klausti, ar tai retas atvejis, ar dažnai tai pasitaiko“, – pasakoja vilnietė Vaida Koroliovienė.

Vabzdys maldininkas – tai artimas tarakonams, plėšrus, stambus gyvis, su čiumpamosiomis priekinėmis kojomis, kurias laiko sudėjęs tarsi melsdamasis. Šie vabzdžiai paplitę ir Vidurio Lenkijoje, taigi, pasak gamtininkų, jiems nėra sunku patiems atskristi ir iki Lietuvos.

„Ypač patinai neblogai skraido, todėl, kai karšta ir jie ieško naujų vietų, kur gyventi, jie gali atskristi ir iki Lietuvos. Ir tai jau ne sykį yra įvykę, karštomis vasaromis. Berods, prieš trejetą metų buvo keletas pranešimų apie maldininkus, rastus Lietuvoje. Kai kurie iš jų galbūt atkeliavo, buvo rasti geležinkelio stotyse, galbūt su traukiniu, pavyzdžiui, pasinaudojo pakeleivingu traukiniu, ar autobusu“, – aiškina Vilniaus universiteto zoologijos katedros entomologas Eduardas Budrys.

Plačiau apie tai žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi