Mokslas ir IT

2020.02.27 15:18

Žemė turi naują palydovą, tačiau greičiausiai tik trumpam

Žemė turi naują „minipalydovą“, kuris dydžiu prilygsta lengvajam automobiliui, pranešė astronomai, pastebėję aplink mūsų planetą besisukantį objektą.

„Minipalydovu“ arba „minimėnuliu“ šiuo atveju vadinamas asteroidas, kurį pagavo mūsų planetos gravitacija.

Dangaus kūną, kurio skersmuo yra 1,9–3,5 metro, pastebėjo NASA finansuojamo projekto „Catalina Sky Survey“ tyrėjai Kacperas Wierzchosas ir Teddy’s Pruyne'as.

2020 CD3 veikiausiai yra C tipo asteroidas, trečiadienį „Twitter“ parašė K. Wierzchosas.

Astronomas pridūrė, kad tai yra svarbus įvykis, nes tai yra tik antrasis žinomas asteroidas, skriejęs orbita aplink Žemę.

Dangaus kūno orbita rodo, kad jis veikiausiai buvo pagautas prieš trejus metus.

JAV Smithsono astrofizikos observatorijos Mažųjų planetų centras, renkantis duomenis apie mažąsias planetas ir asteroidus, savo pranešime nurodė, kad „nenustatyta jokio naujojo objekto ryšio su kokiu nors žinomu dirbtiniu objektu“, todėl labiausiai tikėtina prielaida, kad tai yra asteroidas, pagautas Žemes traukos.

„Orbitos integracijos duomenys rodo, kad šis objektas yra laikinai susietas su Žeme“, – pridūrė ekspertai.

Elonas Muskas paskelbė, kad šis automobilio dydžio objektas nėra jo elektromobilis „Tesla Roadster“, paleistas į kosmosą 2018 metais ir dabar besisukantis aplink Saulę.

„Jis – ne mano“, – socialiniame tinkle parašė verslininkas.

Žemės naujasis kaimynas skrieja nestabilia orbita, todėl greičiausiai ilgai šioje vietoje neužsibus

„Šiuo metu jis tolsta nuo Žemės ir Mėnulio sistemos“, – žurnalui „New Scientist“ sakė Belfaste veikiančio Karalienės universiteto tyrėjas Grigori Fedoretsas.

Mokslininkas pridūrė, kad asteroidas balandį veikiausiai ištrūks iš Žemės gravitacijos lauko.

Vienintelis kitas žinomas Žemės laikinai pagautas asteroidas 2006 RH120 sukosi aplink mūsų planetą nuo 2006 metų rugsėjo iki 2007-ųjų birželio.