Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.23 15:02

Rekordinis skaičius „Tyrėjų nakties“ renginių: nuo apsilankymų šalies strateginiuose objektuose iki raketų gamybos

LRT.lt 2015.09.23 15:02

„Tyrėjų naktis“ šiemet padės atverti duris į mokslo pasaulį rekordiniu renginių skaičiumi – jau šį penktadienį, rugsėjo 25 dieną, siūlydama pasirinkti iš daugiau kaip 300 pačių įvairiausių veiklų aukštosiose mokyklose, mokslinių tyrimų laboratorijose, viešosiose miestų erdvėse, kavinėse, muziejuose ir Nacionalinėje dailės galerijoje, rašoma pranešime spaudai.  

Be jau tradiciniais tapusių diskusijų, atvirų paskaitų, apsilankymų laboratorijose ar itin didelio susidomėjimo sulaukiančių fizikos ir chemijos eksperimentų, šiemet pirmą kartą bus galima apsilankyti ir strateginiuose valstybės objektuose: elektrinėse, viename moderniausių regiono duomenų centrų „Data Inn“, interaktyvioje paskaitoje įsitikinti interneto saugumu ir pabendrauti su tais, kas pirmieji reaguoja, kai sutrinka elektros tiekimas. Viešosiose erdvėse veiksiančios kūrybinės dirbtuvės – kvies pasigaminti raketą, išbandyti linksmiausius eksperimentus su skystu azotu, o visiems atviros diskusijos ir paskaitos  prie kavos puodelio kvies sužinoti, kaip susikalba Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai, ką valgė mūsų protėviai, kaip pasigaminti molekulinį šepetuką ir dar daugiau.

„Dešimtmetį atšventusi „Tyrėjų naktis“ jau juda nauja kryptimi: šiemet kviečiame mokslo atradimų ir rezultatų ieškoti ne tik savo aplinkoje ir kasdienybėje ar leistis į begalę smagumo keliančius eksperimentus, bet ir praverti valstybės strateginių objektų duris bei pasižvalgyti po pasaulinio lygio aukštųjų technologijų produktus kuriančias laboratorijas ir aukštųjų technologijų įmones“, – sako renginį koordinuojančio Baltijos pažangių technologijų instituto vadovas dr. Tomas Žalandauskas.

Pirmą kartą „Tyrėjų naktis“ pristatys ir interaktyvųjį žemėlapį, padėsiantį patogiau išsirinkti renginius, kuriuose norėtųsi apsilankyti ir greičiau nukeliauti iš vienos renginio vietos į kitą. Žemėlapį sukūrė ir „Tyrėjų nakties“ dalyviams dovanoja www.geoportal.lt komanda.

Visa informacija apie renginius skelbiama „Tyrėjų nakties“ tinklalapyje www.tyrejunaktis.lt ir „Facebook“  paskyroje facebook.com/tyrejunaktis. Interaktyvusis žemėlapis „Tyrėjų nakties“ interneto svetainėje bus prieinamas jau ketvirtadienį.

„Tyrėjų naktį“ koordinuoja Baltijos pažangių technologijų institutas. Renginio rėmėjai – „Lietuvos energija“, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir biotechnologijų bendrovė „Thermo Fisher Scientific Baltics“.
 
Vilniuje „Tyrėjų nakties“ renginiai vyks Lietuvos istorijos institute, Mykolo Romerio, Lietuvos edukologijos, Vilniaus bei Vilniaus Gedimino technikos universitetuose, Planetariume, Botanikos sode, Vilniaus kolegijoje, Vilniaus Dailės galerijoje, miesto kavinėse ir atvirose erdvėse, įmonių būstinėse. Kaune į renginius kvies Kauno technologijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Vytauto Didžiojo universitetai, Lietuvos sporto ir Aleksandro Stulginskio universitetai, Kauno kolegija taip pat Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė. Klaipėdoje duris atvers Klaipėdos universitetas, Klaipėdos valstybinė kolegija, Viešoji įstaiga „Grunto valymo technologijos“. Šiauliuose renginiai vyks Šiaulių universitete bei Šiaulių valstybinėje kolegijoje. „Tyrėjų nakties“ metu renginiai vyks ir Panevėžyje, Jonavos, Kaišiadorių ir Molėtų rajonuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi