Mokslas ir IT

2020.02.21 15:34

Unikaliose nuotraukose – amniono maišelyje pasaulį išvydęs šuniukas

LRT.lt 2020.02.21 15:34

Šunų veisėja, padedanti taksei atsivesti šuniukų, nustebo, kai vienas iš jų pasaulį išvydo su amniono maišeliu. Moteris padarė nuotraukų, leidžiančių suprasti, kaip šuniukai atrodo gimdoje, skelbia „Kennedy News and Media“.

Žinduolių nėštumo metu besivystantys jaunikliai yra uždengiami amniono maišeliu, pripildytu skysčio. Apsauginis burbulas apsaugo jauniklius gimdoje, sudarydamas sąlygas vystytis jų kvėpavimo, virškinimo ir kaulų sistemoms.

Žmonių atveju gimdymo pradžią dažnai signalizuoja „nutekėjęs vanduo“, o tai yra normalus amniono maišelio plyšimas prieš kūdikio gimimą.

Karis Small, šunų augintoja iš Devono Anglijoje, vasario pradžioje padėjo savo taksei, kai pasaulį išvydo šuniukas burbule.

Šuniukai išsivysto amniono maišelyje su savo placenta, kuri aprūpina juos deguonies prisotintu krauju. Vėliau toks kraujo tiekimas nutraukiamas. Nors jai pavyko užfiksuoti unikalią akimirką, moteris teigė, kad toks šuniuko atėjimas į šį pasaulį galėjo būti pavojingas, jei ji nebūtų jam padėjusi.

„Pamatyti šuniuką dar maiše yra unikali patirtis. Norėjau žmonėms parodyti, kas iš tikrųjų yra šunų veisėjas. Žmonės galvoja, kad šunys atsiveda šuniukus, kai juos tiesiog paliekame ramybėje, tačiau kartais reikia žmonių pagalbos“, – Karis Small sakė „Kennedy News and Media“.