Mokslas ir IT

2020.02.20 17:01

Viena šeima susilaukia vien berniukų, o kita – vien mergaičių. Mokslininkai teigia, kad tai atsitiktinumas

LRT.lt 2020.02.20 17:01

Tai, kad vienoje šeimoje gimsta vien berniukai ar vien mergaitės, tėra atsitiktinumas. Mokslininkai tikina, kad tai nėra unikalus šeimos bruožas, rašo „The Guardian“.

Didžiausio tokio pobūdžio tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad tai, ar šeimoje gimė vien berniukai ar vien mergaitės, yra tiesiog atsitiktinumas.

„Jei jūsų šeimoje yra daug berniukų ar daug mergaičių, tai tik laimingas sutapimas“, – teigė Kvinslando universiteto mokslininkas dr. Brendanas Zietschas.

Mokslininkai teigia, kad naujosios išvados paneigia seną teoriją, kad tai (vienos lyties dominavimas šeimoje) yra paveldima.

„Kai kurių gyvūnų, pavyzdžiui, vapsvų, tam tikros lyties palikuonių skaičius nėra atsitiktinis, ir mokslininkai manė, kad žmonės gali būti veikiami panašių evoliucijos jėgų“, – sakė mokslininkas.

Pasak jo, dauguma teorijų buvo susijusios su spermatozoidais, kuriuos gamina vyrai, tačiau niekas neturėjo geros minties apie biologinį mechanizmą, kuris sukurs tendenciją turėti daugiau berniukų ar mergaičių.

Žurnale „Proceedings of the Royal Society B“ tarptautinė tyrėjų komanda skelbia, kaip jie ištyrė 6,7 mln. asmenų.

Mokslininkai atliko analizę, norėdami išsiaiškinti, ar yra šeimų, kurios yra linkusios susilaukti daugiau berniukų ar mergaičių.

Rezultatai parodė, kad to nėra. „Seserys yra genetiškai panašios. Jei vaikų lyčių santykis yra paveldimas (veikiamas genetinių skirtumų), jų vaikų lyčių santykis turėtų būti toks pats, bet taip nėra“, – sakė tyrėjas.