Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.02.19 19:53

Tarsi filme: smegenų operacijos metu moteris griežė smuiku

LRT.lt 2020.02.19 19:53

Vienoje Jungtinės Karalystės ligoninėje smegenų operacijos metu pacientė smuiku griežė Gustavo Mahlerio ir George‘o Gershwino kūrinius, kol iš jos smegenų buvo šalinamas auglys. Taip buvo daroma tam, kad chirurgai galėtų išsaugoti moters talentą griežti smuiku, skelbia „Reuters“.

Dagmara Turner, 53 metų amžiaus moteris, griežė savo smuiku operacijos metu, kai medikai bandė pašalinti auglį iš priekinės jos smegenų skilties. Chirurgai bijojo, kad operacijos metu gali pažeisti smegenų sritį, kuri kontroliuoja kairės rankos judesius.

Gyvo garso koncertas operacinėje: kol pacientei šalino galvos auglį, ji griežė smuiku

Kad moteris neprarastų muzikinių įgūdžių, neurochirurgijos profesorius Keyoumarsas Ashkanas iš Karališkojo Londono koledžo sugalvojo planą: chirurgai atvėrė moters kaukolę ir leido jai griežti smuiku, kol šalino auglį.

Kol chirurgai liejo prakaitą, moteris griežė Gustavo Mahlerio, George'o Gershwino klasikinius kūrinius, be to, prisiminė ir ispano dainų autoriaus bei dainininko Julio Iglesiaso kūrinius.

Pasak profesoriaus, tai buvo pirmas kartas, kai pacientas grojo instrumentu operacijos metu. „Mums pavyko pašalinti daugiau nei 90 procentų naviko, įskaitant visas sritis, kuriose įtariama jo agresyvi veikla, išsaugant visus moters kairės rankos judesius“, – pridūrė jis.

„Smuikas yra mano aistra, aš griežiu smuiku nuo 10 metų. Mintys, kad galiu prarasti šį gebėjimą, varė mane į neviltį“, – sakė sėkmingai išoperuota pacientė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi