Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.02.12 12:55

Tai bent golfo kamuoliukas: mokslininkai nufotografavo unikalų asteroidą

LRT.lt 2020.02.12 12:55

Mokslininkai atrado asteroidą, kurio paviršius toks keistas, kad jie asteroidą praminė golfo kamuoliuku. Anot jį atradusių tyrėjų, be daugybės keistų kraterių, objekte yra ir paslaptinga „šviesioji dėmė“, skelbia „The Independent“.

Šis objektas yra trečias pagal dydį asteroidų juostoje. Jo dydis prilygsta septintadaliui mūsų Mėnulio dydžio. Pirmą kartą jis buvo atrastas dar 1802 metais, tačiau jį gaubė daugybė paslapčių.

Dabar mokslininkai pirmą kartą nufotografavo asteorido paviršių ir teigia, kad jie taip pat galėtų įminti daugiau mįslių apie šį objektą.

Per šimtmečius nuo tada, kai jis buvo atrastas, astronomai pažymėjo, kad asteroidas per asteroidų juostą skrieja kitaip nei dauguma kitų objektų.

Tyrėjai mano, kad keistas jo paviršius susidarė dėl neįprastos orbitos. Judant aplink Saulę ir vykstant susidūrimams tam tikru kampu, lieka krateriais, kurie matomi nuotraukose.

„Iš šių vaizdų galime pasakyti, kad „Pallas“ yra objektas, turintis daugiausia kraterių iš visų objektų, skriejančių asteroido juostoje. Tai tarsi naujo pasaulio atradimas“, – sakė tyrimo autorius Michaelas Marssetas.

Taip pat mokslininkai objekto paviršiuje rado vieną didžiulį kraterį, kuris, kaip manoma, yra maždaug 400 kilometrų pločio. Tyrimai rodo, kad jis susidarė maždaug prieš 1,7 milijardo metų, kai asteroidas susidūrė 20–40 kilometrų pločio objektu.

Mokslininkus intriguoja ne tik kraterių gausa, bet ir ryškus taškas asteroide. Kol kas nežinoma, kas tai, tačiau iškelta hipotezė, kad tai gali būti didžiulis druskos gabaliukas, kuris galėjo susiformuoti po vieno iš susidūrimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi