Mokslas ir IT

2020.02.11 21:00

Naujasis „Samsung” flagmanas: ar talpiausia baterija ir nuotraukų kokybė papirks pirkėjus?

„Galaxy S20 Ultra“ kaina – 1359 EUR

Kas kartą, kai vyksti į naujų telefonų pristatymo renginius, galvoji, kas toliau, ir prisimeni scenas iš filmų, kuriose beviltiškai pralaimintiems advokatams siūloma ištraukti magišką triušį iš juodos kepurės ir taip pakeisti 12 prisiekusiųjų nuomonę. Šį kartą Baltijos šalių žurnalistai Rygoje galėjo pirmieji išbandyti „Samsung Galaxy S20” serijos telefonus.

Ir aš ten buvau, „Samsung Galaxy S20” serijos telefonus maigiau, vaizdo kameros galimybes bandžiau, gražių telefono pardavėjų kalbų klausiau.

Kas krito į akį?

Naujausią flagmanų seriją – „Galaxy S20“ – sudaro trys modeliai – „Galaxy S20“, „Galaxy S20+“ ir „Galaxy S20 Ultra“. Visuose modeliuose integruota nauja kameros technologija, sujungianti dirbtinį intelektą su kol kas didžiausiu „Samsung“ vaizdo jutikliu.

Laikant šiuos telefonus rankose pirmiausia į akis krenta ekrano dydis. Nors ekranai yra pakankamai dideli, tačiau iš pirmo žvilgsnio pats telefonas neatrodo didelis.

Pristatymo žurnalistams metu daugiausia dėmesio susilaukė „S20 Ultra“ telefonas. „Samsung“ sugebėjo išsaugoti šiems telefonams būdingą spalvų natūralumą, tačiau dėl dirbtinio intelekto technologijų fotografavimo galimybės tikrai prasiplėtė.

Nors galima ilgai ginčytis, kiek 100 kartų objektų priartinimas naudingas praktiškai, fotografavimo galimybės prasto apšvietimo sąlygomis itin pagerėjo.

„Samsung“ atstovų teigimu, pirkėjus turėtų sužavėti ir naujos kartos baterija, kurios talpa yra didžiausia tarp šio segmento telefonų. Tiesa, padidėjo ir energijos suvartojimas (didesnis ekranas, dirbtinio intelekto technologijos), todėl tik vėliau paaiškės, kaip baterija „laikys“ ateityje.

S20+“ ir „S20 Ultra“ palaikys ir 5G ryšio technologiją.

Telefonų pristatymo tiesioginė transliacija:

Pasimokė iš „Huawei“?

Ne paslaptis, kad vartotojai rinkdamiesi naują išmanųjį telefoną, kone didžiausią dėmesį skiria kamerai. Dėl šios priežasties ką tik pristatyti „Samsung“ išmanieji turi visiškai naują kameros sistemą, išsiskiriančią dirbtinio intelekto galimybėmis ir kol kas didžiausiu vaizdo jutikliu.

Pasikeitė ir „Samsung“ įprastas kamerų išdėstymas, o kameros technologijų panašumus su „Huawei“ flagmanais nesunku rasti.

„S20 Ultra“ turi 108 MP, o „S20“ ir „S20+“ – 64 MP kamerą. „S20 Ultra“ modelis mobiliąją fotografiją perkelią į dar aukštesnį lygį: dėl naujausios pergrupavimo technologijos, jutiklio lygyje devyni pikseliai yra sujungiami į vieną, taip gaunant geresnės kokybės nuotraukas, net jei fotografuojama ir esant prastam apšvietimui.

Visi naujausios serijos modeliai pasižymi „Space Zoom“ technologija, kuri leidžia priartinti net ir itin toli esančius objektus. „S20“ ir „S20+“ objektus gali priartinti 30 kartų, o dėl susilenkiančių lęšių „S20 Ultra“ pasižymi 10 kartų hibridiniu optiniu priartinimu.

Su šiuo modeliu vaizdą padidinti galima net iki 100 kartų. „S20“ serijos telefonuose integruota pažangi priartintų nuotraukų apkarpymo technologija leidžia nuotrauką apkarpyti be jokio kokybės praradimo.

„Galaxy S20“ serijos kameros funkcija „Single Take“ vienu metu gali pasiūlyti kelis nuotraukos ar vaizdo įrašo variantus – tiesioginio fokusavimo, plataus kampo, apkarpytas ir kitas nuotraukas bei vaizdo įrašus, o dirbtinis intelektas pasiūlys geriausius kadrus.

Be to, su naujaisiais telefonais vaizdo įrašus galima įamžinti 8K raiška. Dėl „Super Steady“ technologijos, tiksliau integruotos drebėjimą stabilizuojančios funkcijos, bei dirbtinio intelekto atliekamos judesio analizės, net ir judant, filmuojami vaizdo įrašai bus sklandūs.

„Samsung“ taip pat bendradarbiauja su „Netflix“, tad naujausio flagmano savininkus pasieks išskirtinis turinys, o dėl partnerystės su „YouTube“, vartotojai 8K vaizdo įrašus į šią platformą galės įkelti tiesiai iš telefono.

Talpiausia baterija ir greitas įkrovimas už papildomą kainą

„Galaxy S20“ serijos modeliai pasižymi talpia baterija su greitu, 25W galios įkrovimu, tuo tarpu „S20 Ultra“ pasižymi 45W galios įkrovimo galimybe, tiesa tokį įkroviklį reikės pirkti papildomai, jis prie telefono nebus pridedamas.

Vartotojai „S20“ galės įsigyti su 128 GB, „S20+“ ir „S20 Ultra“ su 128 GB bei 512 GB vidine atmintimi.

„Galaxy S20“ vartotojai galės pasirinkti iš kelių įrenginio spalvų – kosminės pilkos, padangių mėlynos ir padangių rožinės, perkantys „Galaxy S20+“ – iš kosminės pilkos, kosminės juodos ir padangių mėlynos, o norintys įsigyti „Galaxy S20 Ultra“ iš dviejų variantų – kosminės pilkos ir juodos.

Ištraukė ne triušį, o sulankstomą telefoną

Žinoma, kiekvieno flagmano pristatymas turi turėti staigmenų. Šį kartą bendrovė visus nustebino pristačiusi sulankstomą išmanųjį „Galaxy Z Flip“. Tiems, kurie iš karto pagalvojo apie sulankstomą telefoną, kuris greitai gali virsti patogia planšete, teks nusivilti.

„Galaxy Z Flip“ susilanksto ir iš pirmo žvilgsnio primena seną sulenkiamą mygtukinį telefoną su nedideliu ekranu, kuriame galima matyti pranešimus ir kontroliuoti telefono funkcijas, viršuje. Kam gali patikti toks telefonas? Kompanijos atstovų teigimu, jis turėtų sužavėti išskirtinio dizaino ir nestandartinių sprendimų ieškančius žmones.

Pirma į galvą atėjusi mintis – toks sulankstomas telefonas greitai turėtų tapti geriausiu „influencerių“ draugu. Telefoną galima užfiksuoti įvairiose lenkimo pozicijose ir, pavyzdžiui, filmuoti arba fotografuoti be jokio papildomo laikiklio.

Kainos ir išankstiniai užsakymai

„Galaxy S20“ kaina „Bitėje“ yra 909 Eur ir klientai gali rinktis iš kosminės pilkos, padangių mėlynos ir padangių rožinės spalvų. „Galaxy S20+ 5G“ kainuoja 1109 Eur ir galima rinktis iš kosminės pilkos, padangių mėlynos ir kosminės juodos spalvų. Pats galingiausias šios šeimos atstovas „Galaxy S20+ 5G“ kainuoja 1359 Eur ir šiuo metu galima rinktis iš kosminės pilkos, o vėliau prekyboje atsiras ir kosminės juodos spalvos modelis. Visi trys modeliai parduodami su 128 GB vidinės atminties.

Išankstinė prekyba šiais modeliais „Bitės“ tinkle vyks iki kovo 12 dienos, o pirmieji įsigijusieji telefonus pradės gauti jau nuo vasario 24 dienos.

Sulankstomo išmaniojo „Galaxy Z Flip“ kaina yra 1499 Eur ir klientai galės juos įsigyti veidrodinės juodos ir veidrodinės violetinės spalvų. Išankstinė prekyba šiais telefonais „Bitės“ tinkle vyks iki vasario 27 dienos.

Perkant „Samsung Galaxy S20“ telefoną iš „Telia“, jis kainuos 909 eurus, „S20+“ – 1109 eurus, o „S20 Ultra“ – 1359 eurus.

Išankstinės prekybos metu galima rinktis juodos arba rožinės spalvos „Samsung Z Flip“ su 256 GB talpos vidine atmintine. Telefono kaina – 1499 eurai.

„Tele2“ siūlo rinktis iš trijų „Samsung“ pristatytų flagmanų: „Galaxy S20“, „Galaxy S20+“ ir „Galaxy S20 Ultra“. Išankstiniai užsakymai truks iki kovo 8 d. 23.59 val., o oficiali prekyba Lietuvoje prasidės kovo 12-ąją.

Iš anksto įsigyti bus galima tik 128 GB vidinę atmintinę turinčius naujuosius „Samsung“ flagmanus. Modelį „Galaxy S20“ jau dabar galima užsisakyti už 909 Eur, „Galaxy S20+“ – už 1109 Eur, o didžiausią ekraną turintį „Galaxy S20 Ultra“ – už 1359 Eur.

Klientai, norintys įsigyti „Galaxy S20“ išmaniuosius, galės rinktis iš kosminės pilkos, padangių mėlynos arba rožinės spalvų, o perkantys modelį „Samsung S20+“ – iš kosminės pilkos arba juodos bei padangių mėlynos. „Galaxy S20 Ultra“ įsigyti bus galima tik su kosminės pilkos spalvos korpusu.