Mokslas ir IT

2020.02.11 12:17

Vandenyne – 3,5 m „ūgio“ Kobe Bryantas: mokslininkai legendinio krepšininko vardu pavadino ryklį

LRT.lt 2020.02.11 12:17

Ryklius tyrinėjantys mokslininkai vieną didįjį baltąjį ryklį pavadino krepšinio legendos Kobe Bryanto vardu. Skelbiama, kad tragiškai žuvęs krepšininkas mėgo stebėti ryklius, domėjosi jų gyvenimu, be to, su jais nardė, praneša CNN.

Pasak Michailo Domeierio iš Jūrų apsaugos mokslo instituto, 3,5 metro ilgio ryklys buvo pastebėtas Ramiajame vandenyne netoli Gvadalupės salos, Meksikoje. Tai yra baltųjų ryklių susibūrimo vieta.

Jūrų apsaugos mokslo institutas (MCSI) administruoja ryklių, kurie kiekvienais metais migruoja į vandenis aplink Gvadalupės salą, nuotraukų duomenų bazę. Tyrėjai gali naudoti nuotraukas rykliams atpažinti pagal jų išskirtinę spalvą, randus ir kitas savybes.

Fotografas, kuris pirmą kartą padaro viso ryklio kūno nuotraukas iš kairės ir dešinės ryklio pusės, gali rykliui suteikti vardą, tačiau daugelis juos tiesiog pavadina numeriais.

Šis ryklys gavo numerį 24, todėl buvo gana logiška jį pavadinti legendinio krepšininko vardu, nes būtent Kobe Bryantas žaidė su marškinėliais, pažymėtais šiuo numeriu.

Įdomu ir tai, kad kai kurių K. Bryanto „Nike“ batelių dizainą įkvėpė rykliai. Pats krepšininkas rašė, kad stebėdavo baltuosius ryklius, kurie jam padėjo pasiruošti dengti „Philadelphia 76ers“ žvaigždę Alleną Iversoną.