Mokslas ir IT

2020.02.11 10:31

5 interaktyvūs būdai sekti koronaviruso plitimą: nuo dirbtinio intelekto žemėlapio iki traukinių sekimo

LRT.lt2020.02.11 10:31

Naujajam koronavirusui ir toliau plintant ekspertai sukūrė keletą įrankių, padedančių sekti viruso plitimą, skelbia „Business Insider“.

1. Johnso Hopkinso universiteto žemėlapis

Šiame JAV mokslininkų sukurtame žemėlapyje galima realiu laiku stebėti, kaip kinta užsikrėtusiųjų skaičius ir kokiose šalyse patvirtinti naujojo koronaviruso atvejai.

Žemėlapį galima išbandyti čia:

2. Dirbtinis intelektas

Šis žemėlapis taip pat seka viruso protrūkius, tačiau jis naudoja dirbtinį intelektą, kuris identifikuoja įrašus naujienų svetainėse ir socialiniuose tinkluose. Pagal šiuos pranešimus sukuriamas viruso žemėlapis, kuris gali būti naudingas sveikatos apsaugos darbuotojams.

Žemėlapį galima išbandyti čia:

3. Koronaviruso programėlė

Ši programėlė, kurią sukūrė prancūzų emigrantai Taivane, pateikia naudingos informacijos apie viruso plitimą skirtinguose regionuose.

Programėlę galima išbandyti čia:

4. „Baidu“ paieška

Kinijos paieškos variklis „Baidu“ kartu su įprastu žemėlapiu sukūrė epidemijos žemėlapį, kuriame realiu laiku pateikiamos patvirtintų ir įtariamų koronaviruso atvejų vietos.

Žemėlapį galima išbandyti čia:

5. Lėktuvų ir traukinių sekimas

Kinijos kibernetinio saugumo įmonė sukūrė Kinijoje prieinamą įrankį, kuris leidžia žmonėms įvesti skrydžių ar traukinių numerius, kad pamatytų, ar jie keliavo su užsikrėtusiais koronavirusu žmonėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt