Mokslas ir IT

2020.02.07 10:24

Vyksite slidinėti? Ekspertas pristato programėles, kurios padės sekti orus ir nepasiklysti

LRT.lt2020.02.07 10:24

Nors Lietuvoje orai ir nelepina mėgstančių žiemos sportą, tačiau kitur pasaulyje slidinėjimo sezonas jau įgavo pagreitį. Jei jūs planuojate atostogas praleisti ten, kur žiemos ir snieguotų kalnų viršūnių netrūksta, technologijų ekspertai pataria, kaip tokiai kelionei pasiruošti paprasčiau, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi 5 išmaniais patarimais, padėsiančiais lengviau susiplanuoti žiemos atostogas.

1. Koks oras viršūnėse?

Giedras ir saulėtas dangus, naktį iškritęs purus sniegas ir termometro stulpelis, rodantis porą laipsnių žemiau nulio – taip atrodo tobulas slidininko rytas. Jei tokių norite patirti kuo daugiau, planuodami žiemos atostogas, pasinaudokite oro prognozių programėle „Open Snow“.

Joje galima patikrinti tikslius orus ir jų apžvalgas daugiau nei 2 tūkst. kalnuotų vietovių JAV, Kanadoje, Japonijoje ir Europoje. Taip pat čia galima peržiūrėti tiesiogiai transliuojamus kalnų kurortų vaizdo įrašus, o oro pokyčiai aplikacijoje yra fiksuojami kiekvieną valandą. Be to, programėlėje kylantiems į kalnus yra nuolat pateikiamos ir vietinių meteorologų rekomendacijos.

„iOS“

„Android“

2. Nuo nakvynės iki keltuvo bilieto

Dar neišsirinkote žiemos kelionės krypties ir slidinėjimo kurorto? Tuomet išbandykite programėlę „Liftopia: Ski Lift Tickets, Rentals, Resort Deals“.

Šioje aplikacijoje patalpinti nakvynių, keltuvų, pamokų ir įrangos nuomos pasiūlymai itin geromis kainomis. Pasirinkimų netrūksta – programėlė vienija įvairius pasaulio slidinėjimo kurortus nuo Šveicarijos iki Šiaurės Amerikos. Be to, kūrėjai tikina, kad jų aplikacija padeda atrasti ne tik gerai žinomas, bet ir itin slaptas bei netikėtas slidinėjimui skirtas vietoves.

„iOS“

„Android“

3. Išmanus žemėlapis

Žemėlapis yra vienas svarbiausių įrankių keliaujant po nepažįstamas kalnuotas vietoves ir jose slidinėjant. Jei norite jaustis saugiau, išbandykite ne paprastą, bet išmanųjį žemėlapio variantą – programėlę „Cairn: Hiking & Outdoor Trails“.

Ši specialiai įvairiems žygiams sukurta aplikacija leidžia ne tik rinktis patogiausius maršrutus, bet ir dalintis jais su pasirinktais žmonėmis. Tokiu būdu artimieji gali stebėti keliaujančio trajektoriją ir tikslios buvimo vietos koordinates bei gauti įspėjimus, jei jis nukryptų nuo pirminio plano. Programėlėje taip pat galima sekti ir išsaugoti savo maršrutus bei matyti, kuriose vietose veikia telefono ryšys.

„iOS“

„Android“

4. Kai rezultatai – svarbu

Slidinėjime jums svarbios ne tik geros emocijos, bet ir rezultatai? Tuomet išbandykite vartotojų ypač gerai vertinamą aplikaciją „Ski Tracks“, kuri padės dar paprasčiau sekti savo pažangą.

Naudodama telefono GPS ryšį, ši programėlė fiksuoja slidinėjimo maršrutus, pasiektas viršūnes, matuoja greitį ir žymi įveiktą atstumą bei kitus rodiklius. Taip pat čia galima lyginti savo rezultatus su draugų ar kitų programėlių vartotojų iš viso pasaulio pasiekimais. Be to, itin patogu tai, kad aplikacija veikia ir be interneto ryšio.

„iOS“

„Android“

5. Ar ten Everestas?

Dar viena žiemos sporto entuziastams skirta programėlė – „Peak Finder“, padedanti pažinti kelionėje matomas kalnų viršūnes. Įsidiegus šią aplikaciją, daugiau nebereikės spėlioti į ką žvelgiate – 360 laipsnių kampo principu veikianti programėlė geba atpažinti net iki 660 tūkst. skirtingų viršukalnių.

Kaip tai veikia? Tereikia įsijungti aplikaciją ir nukreipti telefoną į kalnus – tuomet ekrane pasirodys viršukalnių pavadinimai, o jūs savo žiniomis galėsite nustebinti kelionės bendražygius. Programėlė yra sukurta tiek „Android“, tiek „iPhone“ telefonams ir gali veikti be interneto ryšio.

„iOS“

„Android“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt