Naujienų srautas

Mokslas ir IT2015.09.16 12:28

Audros išrauto medžio šaknyse rado kūno liekanas

DELFI.lt 2015.09.16 12:28

Pirmajam, pamačiusiam šį su šaknimis išverstą medį, širdis turėjo nusmukti į kulnus. Milžiniškas senas medis, augęs privačiame sklype prie Kolūnio miestelio Sligo grafystėje Airijoje, praėjusią žiemą buvo išverstas audros. Tačiau virstant medžiui pasirodė ne tik medžio šaknys – jose buvo įsipainiojęs ir paslaptingas skeletas, rašo cnet.com.  

Airijos nacionalinė monumentų tarnyba palaikams ištirti pakvietė Sligo-Leitrimo archeologinę tarnybą – archeologinius konsultantus, kurie palaikus tyrė siekiant juos išsaugoti. Praėjusią savaitę archeologai pirmą kartą papasakojo apie šį projektą.

Išversto bukmedžio amžius buvo 215 metų, tačiau jo šaknimis apraizgytas skeletas yra gerokai senesnis. Mokslininkų teigimu, radiokarboninis datavimas rodo, jog kūnas ten atsidūrė tarp 1030 ir 1200 mūsų eros metų – vadinasi, tai yra ankstyvųjų viduramžių kapas.

Medžiui išvirtus, šaknys buvo apraizgę tik viršutinę skeleto dalį. Apatinė kūno dalis liko žemėje.

Ir nors skeletą ardė medžio šaknų sistema, jis mokslininkams papasakojo neeilinę gyvenimo istoriją. Tai yra jauno, ne daugiau nei 20 metų amžiaus sulaukusio vyro skeletas. Jo mirtis buvo smurtinė – ant rankos kaulų ir šonkaulių matomi pjautinių sužalojimų pėdsakai. Archeologai teigia, kad jis buvo palaidotas „formaliai krikščioniškame kape“.

„Nėra žinoma apie kitas kapavietes šioje vietovėje, tačiau istoriniai įrašai rodo, kad netoliese galimai buvo bažnyčia ir kapinės“, – sakė archeologė Marion Dowd.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi