Mokslas ir IT

2015.09.16 12:50

„Facebook“ paskelbė laukiamiausią naujieną: sukurs mygtuką „nepatinka“

DELFI.lt 2015.09.16 12:50

Socialiniame tinkle „Facebook“ atsiras mygtukas „nepatinka“, pareiškė jo įkūrėjas Markas Zuckerbergas, skelbia BBC.

„Facebook“ būstinėje „Menlo Park“ Kalifornijoje surengtoje klausimų ir atsakymų sesijoje M. Zuckerbergas pareiškė, kad toks mygtukas leis žmonėms išreikšti daug įvairių emocijų – nuo pasipiktinimo iki liūdesio.

Anot M. Zuckerbergo, „Facebook“ jau beveik pasirengęs išbandyti šią seniai laukiamą naujovę. Mygtuko „nepatinka“ „Facebook“ bendruomenės nariai reikalauja jau seniai. Mygtukas „patinka“ atsirado prieš šešerius metus, 2009 metais.

„Žmonės mygtuko „nepatinka“ reikalauja jau labai seniai. Šimtai žmonių išreiškė tokį pageidavimą, o šiandien ypatinga diena, nes galiu oficialiai patvirtinti, kad procesas vyksta, mes jau dirbame ir gana greitai pradėsime bandymus“, – susirinkusiems antradienį pareiškė M. Zuckerbergas.

Nepaisant to, „Facebook“ steigėjas pabrėžė nenorįs, kad šis „nepatinka“ mechanizmas būtų naudojamas „sumenkinti“ kitų žmonių pasisakymus.

Anot M. Zuckerbergo, mygtukas „nepatinka“ bus skirtas tokiems atvejams, kaip „liūdnos žinutės“.

Socialinės žiniasklaidos specialistė profesorė Andrea Forte iš Drexelio universiteto Filadelfijoje sako, kad tikrai nebus taip, kad žmonės pradės piktnaudžiauti mygtuku „nepatinka“.

„Manau, kad mygtukas „nepatinka“ bus naudojamas norint išreikšti neigiamas emocijas (pavyzdžiui, susierzinimą dėl sraute iššokančių reklamų, tačiau labai abejoju, ar žmonės pradės masiškai spausti „nepatinka“ prie bičiulių vaikų, šunų, kačių ar eksperimentų virtuvėje nuotraukų“, – elektroniniame laiške teigia profesorė. „Įtariu, kad dažniausiai „nepatinka“ bus naudojamas reiškiant lengvą nepritarimą ar solidarumą atsitikus nelaimei“, – tvirtina A. Forte.